Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Zlínští muži to letos sekali jak Baťa cvičky a jsou v extralize

Bude letošní jaro stejně úspěšné jako loňský podzim? Tuto otázku si určitě položil nejeden člen a fanoušek zlínského rugby. Ve velmi dramatickém utkání porazili v sobotu 4.6.2022 muži v baráži tým RC Přelouč až trestným kopem v předposlední minutě utkání a po třech letech si opět zahrají Extraligu rugby XV.

RCZ - RC Přelouč   26:24 (13:14) pp. 3:4

Body Zlína: Škrobák 8, Juřík D. 5, Horák 5, Zuzaník 5, Smiřický 3.

Sestava Zlína: 1Horák, 2Soukup, 3Holba, 4Smiřický, 5Pechal, 6Mrlík, 7Škrobák, 8Geldmacher, 9Jandouš, 10Hejmala ml., 11Azouzi, 12Sluštík, 13 JuříkD., 14Landt, 15Zuzaník.

Náhradníci: Peterka, Zemanovič, Hejmala st., Juřík P., Kocháň O., Kotík, Lánik, Drábek.

V sobotu se ve Zlíně odehrálo barážové utkání o extraligu. Pro naše mužstvo to bylo nejtěžší utkání za poslední 3 roky, ve kterém se nám podařilo vybojovat účast v extralize po 3 letech.

Úspěch v utkání se nerodil lehce. Ve vyrovnaném utkání jsme po většinu času tahali za kratší konec. V 1.poločase jsme se sice ujali v 16.minutě vedení 3:0 z trestného kopu, ale soupeř nás vzápětí dostal pod tlak a o 3 minuty později pokládá první pětku utkání s následnou potvrzenou konverzí 3:7. Z počátku nám hra nevycházela. Vždy, když jsme se dostali na míč, jsme o něj rychle přišli vinou technických přestupků nebo chybou předhozem. Ve 29.minutě korigujeme opět z trestného kopu 6:7, soupeř ale v zápětí zase přebírá otěže utkání a jde v 36.minutě do trháku 6:14. Naštěstí nám vychází závěr poločasu a konečně prolomujeme obranu hostů, a po několika fázích rojem pokládá Polda Horák naši kontaktní velice důležitou pětku + konverze v 39.minutě stav 13:14. Do 2.půle nastupujeme s odhodláním otočit výsledek, ale po úvodním tlaku přicházíme o míč a soupeř fázemi z vlastní poloviny dochází do našeho brankoviště 48.minuta 13:19. V dalšim průběhu jsme nedotáhli my ani soupeř své akce do úspěšného položení pětky. V 57.minutě se ubráníme tlaku Přelouče. V našem obranném území je nařízen trestný kop proti soupeři, my rychle rozehráváme akci útoku a přes celé hřiště pokládá Denis Juřík nejpěknější pětku dne - stav 18:19. Následná konverze za dva body byla zastavena tyčkou. Tohle nám vlilo sebedůvěru do žil a začínáme hosty přehrávat. Za to jsme patřičně odměněni v 67.minutě. Po další krásné akci celého týmu pokládá Vilda Zuzaník a otáčíme skóre 23:19. Následná konverze, ke které se postavil poprvé v zápase Jan Smiřický, nebyla proměněna. Bohužel dramatu nebyl konec a v 71.minutě soupeř kontruje 23:24. Následnou konverzi za dva velmi důležité body ale také neproměňuje. Zahajujeme závěrečný nápor a posledních 10minut patří nám. Přestože se nám nedaří dojít do brankoviště, alespoň vybojujeme trestný kop z výhodné pozice v 76.minutě, který ale ještě Smiřa nedává. Nezbyvá mnoho času, ale svou aktivitou si vynutíme jestě jeden  trestný kop. V 79.minutě Honza Smiřa Smiřický proměňuje z téměř 50m na 26:24.

V poslední minutě utkání soupeř vykopává přímo do autu, mlýn na polovině a je KONEC. Můžou propuknout oslavy... Ale to není konec, to je teprve začátek. Máme před sebou spoustu práce. GRATULACE celému týmu.

Trenér Petr Juřík

Foto: Tomáš novosad ZDE

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace