• Old Boys
  • Ostatní
  • U6
  • Ženy

Zlínské hráčky přivezly z Turnaje Olympijských nadějí v Budapěšti dvě zlaté medaile

Anežka Koutná si v sobotu 10.6. poprvé oblékla dres se lvíčkem a s týmem české reprezentace U16 přivezla zlatou medaili. Bébéčka s týmem u 18 nezůstala pozadu.

V sobotu 10.6. se v prostředí krásného stadionu v Budapešti uskutečnil Turnaj Olympijských nadějí v rugby pro hráče a hráčky kategorií U16 a U18. Za Zlín nás v kategorii U 18 reprezentovaly Barča s Beou a za tým U 16 poprvé v reprezentačním dresu nastoupila Anežka Koutná. Pro Bébéčka už je to třetí účast na tomto mezinárodním turnaji.

Zeptali jsme se holek na zážitky z turnaje.

Anežko, gratulujume k připojení se k národnímu týmu. Na jaké pozici jsi hrála a jaké jsou tvé dojmy?

Hrála jsem za mladší tým U16, kde byly ročníky 2008 a 2009. Jsme moc fajn parta holek a jde nám to, společně jsme porazily i starší tým U16. Hrála jsem na mlynáři a chvílemi tříčtvrtku. Hrály jsme úplně ukázkově, ukázaly se ty nabité víkendy a spoustu tréninku a věřím, že jsme si to všechny užily. Mně osobně to dodalo motivaci, že ta má dřina má smysl. Hrály jsme jako jeden tým a samozřejmě, že tam byly chybky, ale nebály jsme se zkoušet to znovu. V kolektivu hráček jsem se cítila moc dobře, byla uvolněná nálada a podporoval se každý nápad, jak zlepšit věci.

Ze začátku jsme byla lehce nervózní, vůbec mi nedocházelo, co se vlastně děje. Potom mi trenérka Saša řekla něco ve stylu: "Však je to normální turnaj, jen se ty holky narodily o 200 km jinde.” A mně došlo, že má pravdu. Mou největší motivací asi bylo, abych si to užila a zahrála pěkné rugby. Samozřejmě, že mě poháněla i výhra, ale ta byla jen taková třešnička na dortu.

Barčo, jak se národní tým dívek U 18 s turnajem popral letos?

Byl to pro nás turnaj, který nás (podobně jako minulý byť přátelský turnaj ve Vídni) měl prověřit. Hrály jsme tři zápasy  popořadě proti Maďarsku, Litvě a Polsku. Z nich nejvíce obávaným soupeřem pro nás bylo Polsko. Jelikož loňský rok Polky vyhrály skupinu Trophy na mistrovství Evropy, objeví se letos i v naší lize Championship ME. Z turnaje jsme přijely neporaženy. Zápas s Maďarskem jsme vyhrály 40:12, s Litvou 41:0 a s Polskem 15:0.  Velký a důležitý turnaj nám pomohl odhalit nedostatky, na kterých musíme jako tým během následujících soustředěních zapracovat. Mám velkou radost, protože jsme fungovaly skvěle jak mimo hřiště tak i na hřišti.

Beo, s podporou svého týmu jsi zajistila vítězství nad Polskem svým hetrikem. Jaký byl turnaj pro tebe?

Za mě byl Turnaj Olympijských nadějí super. Hrálo se na krásným hřišti za zajímavého počasí (prádelna pozn.redakce). Podle mne jsme se první zápas úplně nepředvedly, ale přišlo mi, že naše hra se každým zápasem zlepšovala. Hrálo se mi dobře a byl to parádní zážitek.

Holky, gratulujeme a děkujeme za reprezentaci zlínského klubu!