Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Zlínská Valaška na Kudlově U12

V sobotu se uskutečnil na domácí půdě další turnaj. Předvést se před rodiči chtělo hned 12 kanců.

Zlínská Valaška byl první turnaj, kde jsme mohli střídat hned dva hráče. Na náhradním hřišti na Kudlově jsme sehráli ve skupině MAJOR tři utkání 2x10 min. V prvním zápase nás čekal celek RC Brno Bystrc, který jsme v posledních turnajích dokázali přehrát. Bohužel naši Kanci nezačali nejlépe a v zápase plném individuálních chyb (hlavně předhozy zpracování míče a skládky) prohráli vysoko 0:8.

Druhý zápas s RC Dragon Brno začal ve stejném stylu, jako skončil první zápas s RC Brno Bystrc. Bohužel se nám v prvním poločase zranil Kuba Hradský, kterému hlavně přejeme brzké uzdravení. Předvedená hra vůbec neodpovídala našim standardům, pozdě jsme přistupovali k ruckům, ztráceli jsme míče v kontaktu a hlavně neskládali. Někteří z kanců neposlouchali pokyny trenérů a kapitána. Prohra 3:7.

V posledním zápase s RC Vyškov jsme se s trenérkou Ivčou snažili  naše kance namotivovat, a to nám přineslo alespoň jednu výhru. Hra byla rychlejší, přesnější a bylo konečně vidět, že chceme hrát RUGBY. Toto nadšení nám vydrželo jen první poločas. Ve druhém poločase se naše perfektní hra vytratila a začali jsme opět dělat chyby a nehrát! Jen díky individuálním výkonům Káji a Thea se nám podařilo nakonec vyhrát 5:3.

Tenhle turnaj jsme sice zakončili  výhrou, ale předvedená hra byla tristní. Je potřeba, aby naši hráči pochopili, že to není kroužek, kde budou relaxovat, ale je to RUGBY, kde se musí makat a soustředit se na 110 %, aby se člověk nezranil. Příkladem je Kuba H., který provedl špatně skládku, strhl si hráče na svou hlavu a zranil se. Stejně tak ostatní hráči, kteří za celý turnaj nejsou schopni provést skládku nebo nechtějí míč a útočit. Každý ví, o kom je řeč a na tréninku probereme osobně.
 
Sestava: 1. řada: Pepa - Filip - Štěpán - Tomáš, 2. řada: Albert - Richard, mlýnovka: Eli, útokovka: Kája, útok: Theo - Kuba H. -  Ben - Kuba S.

David Hlaváček

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace