Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Zlín viděl reprezentační utkání

V sobotu 12.11.2022 se ve Zlíně na Stadionu mládeže uskutečnila významná ragbyová akce – utkání Mistrovství Evropy Conference 1 North mezi reprezentacemi České republiky a Moldavska.

Tuto akci jsme ve spolupráci s Českou ragbyovou unií připravovali asi měsíc.

V den D se na Stadionu mládeže odehrála hned dvě utkání – v 11h nastoupily proti sobě v pozvolna rozplývající se mlze týmy ČR U23 a Výběru Moravy. Již tomuto utkání, které bylo bojovné a pohledné, přihlíželo cca 300 diváků, což bylo dobrým znamením před vrcholem dne. Na obou stranách jsme měli také své zlínské zástupce – v týmu mladých reprezentantů to byli: Marek Jandouš, Denis Juřík a David Sluštík. V moravském týmu pak byli: jako jeden z koučů Petr Juřík a hráči Jan Horák, Radek Holba, Lukáš Škrobák, Daniel Landt a Wahib Azouzi. V první půli bylo utkání vyrovnané, poločas skončil 20:17. Ve druhém poločase se pak projevila větší sehranost reprezentace do 23 let a postupně navyšovala své vedení až na konečných 49:22.

Po tomto utkání se již začali rozcvičovat aktéři hlavního utkání a postupně se zaplňovala i tribuna Stadionu mládeže. Po slavnostním nástupu na hrací plochu jsme si vyslechli národní hymny obou týmů – tu moldavskou reprodukovanou a naši českou živě v podání mladé zlínské zpěvačky Viktorie Vaculíkové. Ve 14h pak již drobná německá rozhodčí Maria Latos zahájila očekávané utkání. Průběh tohoto utkání vůbec nebyl jednoznačný, urostlí Moldavci byli zvláště v prvním poločase nepříjemným protivníkem. Podrobnou reportáž si můžete přečíst na webu ČSRU zde. V průběhu utkání místní komentátor ohlásil, že se na toto utkání sešla velmi slušná ragbyová návštěva cca 1400 diváků, kteří vytrvale hnali kupředu naše reprezentanty svým potleskem i hlasivkami. Největší aplaus pak vypukl už v nastaveném čase, znova za klesající mlhy na hřiště, když naši reprezentanti položili svou čtvrtou bonusovou pětku a dosáhli tak na trenérem Němečkem vytyčený cíl plného bodového zisku z tohoto utkání při vítězství 39:13.

Organizace této akce byla sice časově i organizačně náročná, ale už z ohlasů hráčů, realizačního týmu i samotných diváků hned po utkání se akce vydařila a všem líbila.

Poděkování za přípravu a bezproblémový průběh této akce patří Pavlu Myšákovi a Katce Frýdlové z ČSRU, celému Výkonnému výboru RC Zlín a všem pomocníkům z řad členů našeho klubu i rodičů! Zvláště pak VV RCZ děkuje Janu Smiřickému, který strávil hodně času lajnováním hřiště nejen na toto reprezentační utkání, ale i ta předchozí pohárová.

Celá událost se povedla a byla dobrou vizitkou našeho klubu a propagací rugby ve Zlíně.

Fotogalerie T. Novosáda zde

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace