• U6
  • Ženy

Zlín se na Spartě vyšvihl a překvapil velmi dobrou hrou

RC Sparta Praha – RC Zlín 27:16 (po poločase 12:8)

V sobotu 1.4. jsme odcestovali na Spartu k našemu dalšímu extraligovému utkání. Odhodláni konečně bodovat, překvapit Spartu a ukázat, řekněme, „aprílový žertík“, u něhož jsme doufali, že nám vynese tak potřebné vítězství. Bohužel hned po rozcvičce se nám zranila tříčtvrtka David Sluštík a my jsme museli ještě před zahájením sáhnout do sestavy, což nás trochu rozhodilo – hned ve 3. minutě jsme inkasovali pětku od Vladana Diviše, který prošel skrz ruck přes půlku hřiště do brankoviště.

Utkání se hrálo na těžkém rozbahněném terénu a náš útok měl problémy se na takovém povrchu rozběhnout. Nicméně hned v 5. minutě jsme se dostali po trestném kopu do 22tky soupeře a po autu skóroval Chris Brand. V první půli se hrálo vyrovnané utkání. Využívali jsme toho, že hrajeme po větru a můžeme stěhovat Spartu dlouhými odkopy. Bohužel, když už jsme se dostali ke vhodnému autovému vhazování, o míč jsme přišli. V 19. minutě nás Sparta zatlačila a po sérii trestných kopů si došla pro pětku a zvýšila i prokopnutím na 12:5. My jsme se ovšem také dostali k trestným kopům a v 31. minutě navýšil Jacques Dumas na poločasové skóre 12:8.

Do druhého poločasu nastoupila Sparta nabuzená (stejně jako my) odčinit a rozhodnout utkání. Jejich úvodní tlak se nám ze začátku dařilo dobře bránit, nedovolili jsme jim hrát jejich hru a drželi jsme je na polovině hřiště, ale po trestném kopu dotlačili po autovém vhazování míč do brankoviště a navýšili tak na 17:8. V 64. minutě jsme dokázali průběžný výsledek snížit trestným kopem Jacquese Dumase na 17:11 a tento stav jsme drželi až do závěru utkání. To na nás ale Sparta zatlačila a pilnou rojovou hrou nám v 71. a 74. minutě položila dvě pětky a utkání zvrátila ve svůj prospěch s výsledkem 27:11. Nám se v poslední minutě podařilo dostat na jejich půlku a po sérii trestných kopů hrou až do křídla položil Chris Brand poslední pětku utkání a snížil na konečných 27:16.

V tomto utkání jsme předvedli vynikající bojovný výkon a vylepšenou obranu. Na pozici rváčka nemohla nastoupit naše jihoafrická posila, Legae Sethokgoe, nicméně bravurně jej zastoupil juniorský reprezentant Filip Gajdošík, který jej plně nahradil a skvěle zahrál v obraně i s míčem v ruce.
V dalším utkání se Slávií se musíme pokusit zabojovat a bodovat. S každým odehraným utkáním se zlepšujeme, sbíráme zkušenosti a velmi nám také svědčí i jihoafrické posily, které nám dodávají hodně kuráže a velmi pomáhají s organizací hry.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Holba, 4 Škrobák, 5 Brand, 6 Mrlík, 7 Gajdošík, 8 Geldmacher,