Zlín – Olomouc 22 : 19

13.10.2019 jsme odehráli odvetné utkání s Olomoucí na domácím hřišti za krásného počasí.

Naše sestava:

Honza Šperka, Pavel Doležel, Martin Paška, Dan Bár, Domča Stehlík, Bárt Bouc, Tonda Jurášek,

Ondra Milink, Bára Milinková, Beáta Dittrichová, Verča Červenková, Matěj Jaroněk, Vojta Kuna,

Marek Jaroněk, Mikuláš Horský, Ferda Váňa, Vojta Zuzaník.

Hrací doba:     2x 25 minut

Počet hráčů:    15 vs 15

Po výkopu se Olomouc usadila na naší polovině a po dobu cca 6 minut jsme se stále bránili –

ale úspěšně. Poté se hra už přelévala na obě strany s šancemi pro oba týmy.

Teprve po 17 minutách se skóre pohnulo, ale šlo to na náš účet – položení s konverzí 0:7.

Náš tým, ale není z těch labilních a dokázal rychle kontrovat už ve 20. min. – 5:7 (Beáta),

bez konverze (Ferda) a vzápětí ve 24. minutě rychlým přenesením hry na křídlo 10:7 (Mikuláš)

opět bez konverze. První poločas ukončen.

Ve druhé půli se skóre přelilo opět na stranu Olomouce – 26.minuta 10:14 s úspěšnou konverzí.

Třetí a poslední pětka následovala zanedlouho – 29.minuta 10:19 bez konverze.

Mezitím nuda na hřišti rozhodně nebyla. Podařilo se nám doslova uhasit velmi nebezpečné situace

na naší brankové čáře a také nedotáhnout naše skvělé kombinace a úspěšně skórovat.

Naštěstí, díky dobré fyzické připravenosti – pravidelné účasti v tréninku a individuální přípravě mimo tréninky – švihadlo, kliky- dřepy - skoky, běhání, lezení po stromech a vše možné i nemožné co naši hráči kromě úterků a čtvrtků provozují, se nám v závěru utkání podařilo zmobilizovat síly

k závěrečnému náporu.

31.minuta – svým důrazem, který předváděl po celý zápas, proměnil Bárt naši akci ve třetí položení

našeho týmu a po prvním úspěšném prokopnutí Ferdy, skóre poskočilo na 17:19.

Zbývalo jěště dlouhých 19 minut do konce zápasu, ve kterých se běhalo, skládalo, přihrávalo -

rucky, auty, mlýny a tak stále a furt, až ve 47.minutě po krásné kombinaci prokličkovala a položila

jedna ze tří našich amazonek na hřišti – Bára 22:19  (konverze – no, no, no).

Poslední 4 minuty odehrál náš tým „profesorsky“ zvolili správnou taktiku, nehnali se do útoku a závěr si pohlídali. Po dovršení 50 minuty jsme si míč hodili dozadu a Martin odkopem do autu

zápas ukončil.

Naše U14 si zaslouží uznání za týmovost, krásnou kombinační hru a soudržnost ve chvílích, kdy 2x dotahovali a 4 minuty před koncem zápas otočili na svou stranu.

Mají odolnost!  - asi to pochytili v rugby...

Díky zúčastněným rodičům za pomoc a za jablka.