Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Zlín měl letos tři mládežnická želízka v reprezentaci juniorů do U18

Jaký byl letošní rok Jakuba Číže, Matěje Jaroňka a Filipa Gajdošíka? Kluci ve zkratce vyhodnotili letošní sezonu jak ve Zlíně, tak v reprezenatci.

Na závěr sezony bychom rádi shrnuli i rok našich mladých reprezentantů. Za kategorii U16 nás zastupoval v národní reprezentaci Jakub Číž a za U18 to byli Filip Gajdošík a Matěj Jaroněk.

Kluků jsme se zeptali, jaká byla jejich klubová a reprezentační sezona.

Jakub Číž (U16)

Jsem ostaršený z U16 na U18. Ve smíšeném týmu Zlín-Olomouc hraji zadáka. Snažím se vylepšit skládky a hledat díry v prostoru. Sezona proběhla dobře, až na to, že jsem kvůli zranění zápěstí při snowboardingu tři týdny nehrál.

S národním týmem jsem byl na jaře v  Paříži, kde jsme sehráli utkání s  Metro Racing 92, klub je na okraji  Paříže a druhý nejlepší v lize. Spolu se mnou hráli za národní tým U16 jen dva kluci z Dragonu a jeden z Bystrce. Utkání skončilo 21:31. Byla to pro mě nová zkušenost, jednak jsem hrál na jiném postu, než jsme zvyklý (druhá řada), jednak Francouzi hrají proti nám rychlé rugby. Před zápasem jsme měli dvoudenní soustředění na Markétě v Praze.

 

Filip Gajdošík (U18)

V letošní sezoně jsem se za národní tým A  (U18) zúčastnil patnáctkového přípravného zápasu s Polskem (10:8) na Markétě. Taky jsme hráli přípravný zápas v Heidenbergu, který skončil remízou  (15:15). Jinak nás s národním týmem čeká soustředění v Nymburku od 6.8. -11.8 a příprava na MS ve Španělsku, které proběhne na podzim od 30.9. -10.10.

Loni jsem hrál na Olympijských nadějích 7´rugby, ale letos jsem se sedmičkama přestal. Poslední mistrovství mi uteklo kvůli zranění kolene, ale celkově raději hraju 15´rugby. V sedmičkách je málo kontaktu.

Mou prioritou je příprava s mužským týmem Zlína, jelikož letos už končím v mládežnické kategorii. Jsem rád, že zkušenosti z tréninku mužů a hlavně ze zápasů můžu využít v zápasech s týmem U18. Znamená to pro mne moc už teď hrát extra ligu, být v základu. V týmu mužů hraji na pozici rváčka, za U18 vazače. Víc mi sedí rváček, mám větší volnost ve hře, skládám, běhám s útokem i rojem,  hra je zábavnější. Užívám si tréninky s Jacquem. Jde vidět, že má zkušenosti, oživil tým. Naše hra se zrychlila, trénujeme nové signály a navíc mluvíme anglicky.

Od 18.7. mě čeká ve Zlíně příprava s muži na další sezonu. I dál chci trénovat dvoufázově, běhat a chodit do posilovny.


Matěj Jaroněk (U18)

Sezona pro mne moc úspěšná nebyla. Nehrál jsem, jak jsem chtěl. Jsem zvyklý na 3. řadu, ale hrál jsem 2.  Ve třetí řadě se  víc orientuju ve hře. Ale na to,  že jsme měli s Olomoucí jen dva společné tréninky, tak to docela funguje. Kdyby bylo víc tréninků na akce a signály, hráli bychom líp.

Za národní tým jsem hrál přátelské utkání s Polskem za B tým (U17). V půlce prázdnin mě čeká soustředění v Nymburce.

Kromě tréninků v klubu chodím 3 x týdně do posilovny, v sobotu mám odpočinkový den a v neděli zápasy.                                       

Kluci, děkujeme za reprezentaci zlínského klubu na národní úrovni a do příští sezony jen to nej.

Více k zájezdu U16 do Francie ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace