Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Ženská XV. reprezentace o víkendu zakončila svoji sezónu v Brně

Březen byl rušný měsíc pro ženskou XV. reprezentaci žen. V rámci Mistrovství Evropy - úroveň Trophy ženy odehrály 4.3. zápas s Portugalskem a 18.3. před domácím publikem zápas s Finskem. Za Zlín nás reprezentovala Gabriela Špačková.

Češky nejdříve podlehly v Lisabonu jasně dominujícím Portugalkám 0:51, které jsou zároveň jasnými favoritkami celé soutěže. Hru dopředu kazily Češkám především nepřesnosti v přihrávkách a chybělo lepší čištění v rucích. Ve hře se projevila především lepší individuální vyspělost portugalských hráček. I přes nepříznivý výsledek zápasu, podle slov trenéra Petra Pořízka, hrály Češky velice dobře kolektivně a držely se určeného systému hry, tým tak za dobrý a obětavý výkon pochválil.

O čtrnáct dní později po urputném boji nakonec ženská XV. reprezentace těsně prohrála i domácí zápas v Brně s Finskem 0:3. Na brněnském hřišti byl k vidění nesmírně bojovný duel. Oba týmy velice dobře bránily, Češky se rvaly o každý míč, chodily srdnatě do skládek, dávaly do toho takřka vše. Finky ale hrály velice chytře, rychle vystupovaly proti útočícím Češkám, které pod velkým tlakem těžko sbíraly metry dopředu. Naprosto vyrovnaný zápas rozhodl jeden jediný trestný kop.

Češky jsou po čtyřech odehraných zápasech v Trophy na čtvrtém místě tabulky z pěti zemí. Pořadí vévodí suverénní Portugalky. Tuzemské ragbistky loni v listopadu smolně prohrály s Němkami 12:10, následně doma porazily Belgičanky 29:21.

V obou utkáních reprezentovala náš klub Gabriela Špačková, která nastoupila v základní sestavě jako levý pilíř, zeptali jsme se jí na pár otázek.

Gábi,  utkání v Portugalsku pro Vás muselo být hodně těžké...
Je to tak, utkání bylo náročné, šlo vidět, že Portugalky jsou výkonostně o minimálně úroveň výš než my. Jejich herní systém nebyl nijak složitý, ale umí velmi dobře číst hru. I přes relativně vysokou prohru jsme získaly spoustu zkušeností. Na našem herním projevu jde velmi vidět, že nemáme domácí patnáctkovou soutěž.

Domácí utkání v Brně proti Finsku asi také nevyšlo úplně podle vašich představ...
Na Finsko jsme si věřily, ale bylo podle mě vidět, že si nás Finky studovaly. Velmi dobře vybíhaly a dařilo se jim zastavovat náš útok. Zápas byl velmi tvrdý z obou stran. Ani jeden tým nechtěl nechat nic zadarmo.
 

Jak hodnotíš svůj výkon?
S trenérem si vždy odehraná utkání rozebíráme, jak kolektivně tak individuálně. V Portugalsku byl s mým výkonem trenér spokojen. Zápas s Finskem jsem ještě ze záznamu neviděla, ani jsme ho zatím společně nerozebírali. Na hřišti člověk věci vnímá úplně jinak, než když se dívá s odstupem. Myslím, že se mi dařily skládky i dodržovaní našeho herního systému. Zápas s Finskem byl velmi vyčerpávající, pro mě osobně mnohem víc než s Portugalskem.

Co tě čeká teď?
Po delší době mě čeká volný víkend (smích). Poté už se v neděli 2.4. naplno rozjede domácí sedmičková soutěž - Mistrovství ČR (elitní série) v Brně. Spolu s Barčou Milinkovou budeme hrát pod hlavičkou týmu Severní Morava.

Pro zájemce uvádíme níže termínu turnajů:
Elitní série 7's ženy 2023
2. 4. Bystrc
7. 4. Přelouč
13. 5. Sparta
21. 5. Tatra Smíchov

Vedle elitní série žen se odehraje i 1. série ve formě otevřených turnajů.
1. série 7's ženy 2023 (otevřené turnaje)
22.4. Dragon
29.4. Olomouc
4.6. Petrovice
17.6. Říčany

Rugby zdar a ženskému zvláště!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace