Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Zájezd Francie – Paříž

Utkání 6 Nations Francie vs. Wales

Rodiče a členové našeho klubu a hráči kategorií U12 a U14 se ve dnech 18.3. a 19.3. zúčastnili zájezdu na utkání poháru 6 Nation mezi Francií a Walesem na stadionu Stade France – St. Denis.

Již v sobotu ráno na letišti byla dobrá nálada a všichni byli natěšení a dobře vyspaní. Jelo nás celkem 9 dětí a 13 rodičů. Po hladkém a rychlém letu jsme se z letiště v Orly přesunuli na Hotel, který byl blízko centra Paříže. Odložili jsme naši bagáž a metrem se vydali na stadion. Už v metru jsme potkávali další fanoušky a doprava houstla.

Stadion Stade France je obrovský s kapacitou 82 tisíc diváků a taky bylo plno. Ještě před utkáním jsme se občerstvili a nakoupili suvenýry. Místa na sezení byla sice pod střechou, ale výhled nádherný a atmosféra úžasná.

Za zvuků Marseillaisy začalo utkání a bylo to moc pěkné ragby z obou stran, i když Francie postupně získávala převahu a hrálo se nahoru – dolů a padaly pěkné pětky. Fanoušci byli úžasní a i pro nás to byl velký zážitek.

Po utkání se ještě někteří naši mladíci snažili dostat do sektoru hráčů a dát jim dárek a získat podpis.

Cestou zpět v metru byla opět výborná nálada a dokonce se i zpívalo. Večerní program byl už na každém zvlášť. Například Peťa Stehlík se vydal s malou skupinkou na noční rozsvícenou Eiffelovku a nelitoval. Fotky mluví za vše.

Po nedělní bohaté snídani jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna viděla Paříž z lodi a druhá z klasického turistického double deckeru. I přes nepřízeň počasí jsme viděli maximum a od Eiffelky až po Vítězný oblouk jsme projeli centrem Paříže.

Následovala rychlá přeprava opět na letiště a zpět domů.

Všichni jsme si to moc užili a i viděli Paříž a její atmosféru velkoměsta.

Velké poděkování patří Tomáši Bařinovi za organizaci celé krásné akce a všem, co byli nápomocni a pomohli.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace