Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Začala soutěž žen Mistrovství republiky 7´s

V neděli 2.4. začala prvním turnajem v Brně Bystrci soutěž žen. Druhé kolo se odehrálo v Přelouči 7.4. Za Zlín nastupují Barbora Milinková a Gabriela Špačková v drese Severní Moravy a Beáta Dittrichová za tým Moravia Rugby.

Celému turnaji už po druhém kole jasně vévodí tým Tatry Smíchov pod vedením trenéra Stanislava Krále. V tomto týmu je deset hráček členkami národního týmu, takže není divu, že Tatra nechává své soupeře daleko za sebou. V prvním kole soutěže jsme mohli vidět Barču v dresu Severní Moravy, Gabriela z důvodu nemoci nemohla na utkání nastoupit. V duelu Severní Morava versus Moravia Rugby se Barča utkala s Beou, která měla v ženské soutěži premiéru.

Barčo, máte za sebou první dva  turnaje elite. Jaký byl pro Severní Moravu začátek sezóny?
Myslím si, že jsme do sezóny vkročily správnou nohou. První náročný zápas pro nás skončil vítězstvím nad Spartou. To nám (myslím si) dodalo odvahu a sěbevědomí. Bohužel to nám v druhém zápase pěkně kleslo, protože jsme dostaly nakládačku od Tatry. Ale i z takových zápasů je potřeba si něco vzít. Právě od toho přece jen hrajeme - abychom se posouvaly dál. V druhém kole turnaje jsme do prvního zápasu jsme stejně jako v prvním turnaji nastoupily odhodlané vyhrát. V dalších zápasech nám chybělo odhodlání a štěstíčko. Ale i za nepříznivého počasí (zima, mokro, vítr) se mi hrálo dobře.

 V jaké sestavě jste nastoupily?

Jsme spojené Olomouc, Ostrava, Vyškov a Zlín. Pár našich hráček (včetně zlínské Gabči) bylo nemocných nebo zraněných, ale i přesto jsme nastoupily do prvního kola v poměrně silné sestavě. V druhém kole už se k nám přidala Gabča, ale pro zranění nehrála Pája Čuprová z Vyškova.

Jak hodnotíš utkání s Moravia Rugby?
Bylo to zvláštní. Stejně jako na turnaji ve Vídni, kde jsme se utkaly s týmem U18, se kterým se na soustředěních pravidelně scházím, jsem se setkala s holkama, se kterýma jsem odehrála celou kategorii v dívkách. Toto vše jsem ale při písknutí píšťalky přestala vnímat. Po zápase jsme si s holkama podaly ruce a bylo to v pohodě. V druhém kole jsme se s Moravia Rugby nepotkaly.

A co utkání s Tatrou a Spartou?
To jsou soupeři, kteří zápas nikdy nevzdají. Se Spartou hrajeme zápasy více vyrovnané, ale rozhodně ne lehké. Tatra nám dělá problém, ale věřím, že jednoho dne jim to pořádně znepříjemníme a odehrajeme napínavé utkání:-).

Jaké je to hrát proti spoluhráčkám z národní týmu?
Stejně jako jsem předtím zmínila, jakmile začne hra, není čas přemýšlet. V zápase proti sobě jdem naplno, jako by jsme se neznaly. Po zápase se tomu většinou zasmějeme, navzájem se podpoříme a povzbudíme.

Beo, před 14 dny  jsi hrála poprvé v ženské soutěži. Jaké to bylo? Bylo to pro mě něco nového a zajímavého. Hra  byla rychlejší a tvrdší než v dívčí soutěži, ale o to zábavnější. Bavilo mě to a hned po skončení prvního turnaje jsem se těšila na další.

Když jste hrály se Severni Moravou, utkání se vám moc nevydařilo. Velkým překvapením pak byl váš poslední zápas v prvím kole s Tatrou Smíchov, která si zápas s vámi velmi pochvalovala. Nedaly jste jim těsné vítězství zadarmo. Co podle tebe ovlivnilo tato konkrétní utkání? Severní Morava s Tatrou vysoce prohrála.
Taky moc nechápu, jak se to mohlo stát, ale nejspíš jsme měly proti Severní Moravě prostě jeden špatný zápas, nálada v týmu byla o dost lepší, když jsme šly do posledního zápasu proti Tatře. Takže to to asi hodně ovlivnilo.

Řekneš mi něco k týmu Moravia Rugby?
Některé holky, se kterýma jsem hrála, jsem viděla poprvé až na hřišti. Jsme hodně mladý tým, asi  čtyřem holkám je 16 a naše kapitánka, která letos maturuje, je Alice Anderlová z RC Bystrc. Zatím nejsme sehrané, a na hřišti šla naše nesehranost docela vidět. Myslím si, že jsme první turnaj zvládly docela obstojně a další budou jenom lepší.


Bei, článek píšeme v době, kdy už proběhlo i druhé kolo soutěže. Jak se hrálo na Velký pátek v Přelouči? Páteční turnaj se nám nepovedl asi úplně podle představ, ale i špatné a těžké zápasy jsou potřeba. Upřímně se mi hrálo hůř než na minulém turnaji z části kvůli počasí a nachlazení.

Celkové pořadí 1. turnaje Elitní série MČR 7 žen

1. Tatra
2. Sparta
3. Severní Morava
4. Moravia Rugby
5. Donau Vídeň
6. Říčany/Petrovice
7. Č.Budějovice/Přelouč/Babice

Pořadí 2. turnaje MČR 7s v Přelouči

1.Tatra Smíchov
2.Sparta
3.Vídeň
4.Severní Morava
5. Říčany/Petrovice
6. Moravia Rugby
7. Č. Budějovice/Babice/Přelouč

Soupisky1.turnaj2023-1.jpg
 

Foto z prvního turnaje ZDE.

Více informací naleznete  zde.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace