Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Výhra mužů v domácím utkání

V neděli 20.3.2022 odstartoval zlínský A-tým na domácím hřišti novou sezónu 1.ligy 2022 poměrně jasným vítězstvím. Soupeřem mu byl nevyzpytatelný tým RC Brno Bystrc.

RC Zlín – RC Brno Bystrc 43:5 (24:5).
Pětky 6:1; KPP 5:0; TK 1:0. Rozhodčí Csaba Priskin, ŽK 2:1. 
Body Zlína: Juřík D. 15 (3P), Smiřický 13 (5KPP, 1TK), Horák, Sluštík, Mrlík po 5 (P).
Body Bystrce: Otgontugs 5 (P).
Sestava ZL:
1 Horák, 2 Kocháň J., 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Mrlík ©, 7 Geldmacher, 8 Hubáček, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Landt, 12 Sluštík, 13 Juřík D., 14 Stoklásek L., 15 Končák
Střídali: 16 Krajčovič, 18 Hejmala st., 19 Peterka, 20 Kotík T., 21 Tomeček.

Ke své premiéře v seniorské kategorii v soutěžním utkání nastoupil na křídle zlínský hráč Daniel Landt a myslím, že ji zvládl dobře. Náš soupeř z Bystrce v této sezóně úzce spolupracuje s extraligovým Dragonem Brno, když pravidelně jednou týdně společně trénují. I proto je nutné tým Bystrce ve vzájemných duelech vždy respektovat.
A zlínští muži začali utkání zodpovědně, když už ve 3.minutě položili první pětku utkání. U autové čáry došel do brankoviště jako buldozer pilíř Jan „Polda“ Horák. Konverzi po jeho pětce proměnil Jan „Smířa“ Smiřický – 7:0. Zhruba do poloviny 1.poločasu měli naši hráči mírnou převahu, ale bez bodového vyjádření. Pak jsme se však dopustili několika chyb při vlastních standardních situacích a soupeř zahrozil v naší obranné 22m. A ve 21.minutě zlínským hráčům unikl po levém křídle šikovný původem mongolský hráč Otgontugs a položil pětku Bystrce. Kop po pětce nebyl úspěšný – 7:5. Avšak hned z další akce využil chybu soupeře náš David Sluštík, pokopl si míč a jako první ho přiklepl v brankovišti. S konverzí Smíři - 14:5. V 31.minutě se prosadil i „náš Jihoafričan“ Thomas Geldmacher, Smířa se také nemýlil a naši zvýšili na 21:5. A cca 5 minut před koncem 1.poločasu ještě Smířa navýšil z trestného kopu na 24:5.
Na začátku 2.poločasu se brněnští hráči na několik minut usadili v našem obranném pásmu, ale zlínští borci všechny jejich útočné hrozby odvrátili. Dá se říct, že pak už naši hráči převzali otěže do svých rukou a mezi 49. až 66.minutou navýšili své vedení. Velkou měrou se na tom podílel Denis Juřík, když dokázal položit tři pětky. Smířa dva následné kopy po pětkách proměnil a stav byl cca 15 minut před koncem 43:5. Konec utkání byl pak trochu „rozháraný“ a nervózní, dva naši hráči Denis Juřík (za zbytečné komentáře k rozhodčímu) a Jan Smiřický (za vzájemnou potyčku se soupeřem) dostali žlutou kartu. Stav už se pak ani přes snahu hostů ještě jednou položit nezměnil.
Utkání měli hráči RC Zlín vcelku pod kontrolou a zdánlivě v klidu si připsali první výhru za 5 bodů do tabulky. Věřme, že do dalších utkání se ještě více sehrají a vyvarují se ztráty koncentrace v některých pasážích hry.
Hned další neděli se představí muži RC Zlín opět na domácím hřišti proti ostravskému týmu TJ Sokol Mariánské Hory. Ten porazil v prvním kole RC Havířov 46:22. Všechny výsledky ZDE
Přijďte povzbudit naše hráče 27.3.2022, výkop je ve 14 hodin!

Dan Chytil

K zápasu se vyjádřil i trenér mužů Petr Juřík:

Zápas jsme s přehledem zvládli i díky přípravnému utkání s Vienna Celtic (odkaz ZDE ). V 1. pološase jsme se dostali do vedení, i přes spoustu nepřesných přihrávek a jejich zpracování. Soupeř naše chyby potrestal jednou pětkou. Ve 2. poločase jsme zpřesnili hru a i přesto, že jsme hráli proti větru, tak jsme byli aktivnější a navýšili jsme skóre. Náš výkon nebyl 100%, ale byl přesvědčivější než na podzim proti stejnému soupeři. Podařilo se nám navázat na výkony ze závěru minulé sezóny.
 

Foto Tomáš Novosad: ZDE

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace