Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Výhra kadetů na Spartě

Společenství Zlín/Olomouc odjelo v sobotu 3.6.2023 k utkání skupiny o 9.-12.místo proti Spartě Praha.

RC Sparta Praha vs Spol. ZL/OL 25:38 (20:19). P 6:4

K tomuto utkání přicestovalo z Moravy 17 hráčů - 10 z OL a 7 ze Zlína: Dominik Stehlík, Jan Antonín Jurášek, Vojtěch Kuna, Ferdinand Váňa, Jakub Číž, Vojtěch Zuzaník a Tomáš Hrnčíř.

V prvním poločase se skóre střídavě překlápělo z jedné strany na druhou. Bylo to trochu divokých 30 minut, aktéři utkání položili celkem šest pětek, rovnoměrně po třech na každé straně, a to po chybách obou obran - ostatně jak už to bývá v rugby nebo kolektivních sportech obecně. Domácí k tomu přidali jeden proměněný trestný kop a jeden kop po pětce, hosté proměnili dva kopy po pětce, a tak skóre po první půli bylo 20:19 pro Spartu.
 

Dvě minuty po začátku druhého poločasu dokonce domácí opět položili další pětku a zvýšili průběžný stav na 25:19. Hráči našeho společenství ale bojovali dál a stále věřili ve vítězství. Ve 36. minutě snížili svou čtvrtou pětkou na 25:24 a "přetahovaná" pokračovala. Naši kadeti ale zpevnili obranu a dobře skládali hráče Sparty. A navíc jsme byli trochu nebezpečnější v útoku než náš soupeř, což jsme dokázali ve 42. minutě další položenou pětkou - i s konverzí 25:31. Domácí ale také chtěli vyhrát, k čemuž by postačilo jedno položení s konverzí... A do konce utkání stále zbývalo cca 18 minut. Útoky se tedy střídaly z jedné strany na druhou, ale vždy neúspěšně. To se změnilo až asi minutu před koncem, když se našim kadetům povedl rozhodující průnik sparťanskou obranou a definitivně soupeři odskočili  - 25:38.

Body Spol. ZL/OL: Hála (OL) 16 (2P, 3KPP), Číž (ZL) 7 (1P, 1KPP), Neudörfler, Václavík a Deško (všichni OL) po 5 (1P).

Hráči Společenství Zlín/Olomouc si tímto vítězstvím zajistili domácí prostředí pro poslední utkání sezóny o konečné 9. místo. Soupeřem jim bude již potřetí v sezóně Tatra Smíchov B. Utkání se vzhledem k výměně trávníku na Stadionu mládeže ve Zlíně odehraje příští sobotu v Olomouci. Čas výkopu bude upřesněn.

Dan Chytil 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace