Vydřené body z Havířova

V neděli 29. srpna jsme odehráli své první letošní utkání zkrácené podzimní sezony 2021. Po velmi dlouhé pauze jsme nastoupili k utkání jako hosté na hřišti RC Havířov.

RC Havířov – RC Zlín 19:22 (12:5)
Pětky 3:3 * KP 2:2 * TK 0:1 *  rozhodčí Jara Bednařík * ŽK - Škrobák

Body Havířova: Michal Třaslín 10 (2P), Daniel Walek 9 (1P,2KP)

Body Zlína: Jan Smiřický 8 (2KP,1TK), Dominik Tomeček 5, Marek Jandouš 5

1 J. Kocháň, 2 O. Kocháň (56´ Peterka), 3 Holba, 4 Smiřický, 5  Pechal (69´ P. Juřík), 6 Škrobák, 7 Mrlík, 8 Hubáček – 9 Jandouš, 10 Zuzaník – 11  Tomeček, 12 D. Juřík, 13 Končák , 14  Sluštík (67´ Láník) – 15 Prokop

Do utkání jsme vstoupili s velmi dobrým nasazením. Prvních osm minut hry probíhalo z naší strany velmi dobře, čímž se nám podařilo dostat domácí pod tlak, který vyústil v zisk území téměř v každé fázi útoku. Dařilo se nám držet strukturu hry, velmi dobře pracoval roj i útok.

Bohužel v 9. minutě přišel zkrat v naší obraně, kdy útoková spojka soupeře proniká po zisku míče přes půlku hřiště až do našeho pětkoviště. Po obdržené pětce jsme jako „opaření“ přestali dodržovat strukturu hry a v útočné i obranné hře se kupily individuální chyby hráčů. Na míči se nám bohužel ve většině útočných akcí nedařilo proniknout čáru zisku a donutit hosty bránit pod tlakem, což často ústilo ve ztrátu míče po pozdě dočištěných skrumážích.

Z této nepovedené dvacetiminutovky se nám podařilo naštěstí vymanit v 28. minutě. Na středu hřiště tvrdým náběhem do obrany proniká Juřík ml. a následných offloadem nachází Škrobáka, který míč posune o dalších 10 metrů. Na tento průnik navazují dva rychle zahrané rucky a Tomeček se dostává k položení pětky.

Místo euforie z položení pětky ovšem znovu nastává pochybení v obraně. Křídlo soupeře projde skrze naši obranu jako nůž máslem, v důsledku individuálních nesložení v první obranné linii. Zbytek poločasu se dohrál ve znamení nepřesností a individuálních chyb na obou stranách.

Start druhého poločasu a soupeř nám v 47. minutě opět zatápí. V dobře rozehrané obraně nezavíráme vnitřní prostor a jednou zpětnou nahrávkou překonává útok soupeře naše obranné postavení. Po inkasování třetí pětky se nad havířovským trávníkem protrhla mračna a začalo pršet, což s postupně přibývající intenzitou deště zhoršovalo kvalitu předvedené hry. Smiřickému se podařilo z trestného kopu snížit na 19:12, čímž nás stále držel na dostřel jedné položené pětky od vyrovnaného stavu.

V 50. minutě jsme převzali otěže zápasu a za hustého deště jsme hráli až do konce utkání s větší chutí vyhrát, než jakou předváděli domácí. V 55. minutě bere do rukou šišku po mlýnu Jandouš, neohroženě skáče mezi dva obránce a pokládá v brankovišti, čímž vyrovnává stav na 19:19.

Začínala 59. minuta, když Smiřický proměnil zhruba 40 metrů dlouhý trestný kop a tím nás dostal do těsného vedení.

Zbytek zápasu se odehrával za nepřetržitého, velmi silného deště. Na soupeře jsme tlačili a hráli převážně na jeho půlce, což v daném počasí nedalo domácímu týmu příliš možností výsledek ještě otočit ve svůj prospěch.

Z Havířova si tedy odvážíme důležité a tvrdě vybojované vítězství. Celkově bych chtěl vyzvednout hlavně výkony Mrlíka, který celý zápas dostával domácí hráče pod tlak hlavně v obraně a získal nejeden míč na naši stranu, a také Tomečka, který za těsného stavu několikrát v obraně zpracoval pod tlakem napadajícího soupeře velmi těžké míče ze vzduchu a celý zápas předváděl solidní výkon.

V zápase byla spousta chyb, na kterých budeme v následujících trénincích pracovat. Bohužel byla znát špatná tréninková morálka týmu a žádná nebo příliš malá fyzická a individuální příprava jednotlivců. Jako hlavní nedostatky jsme identifikovali nedodržení herního systému a příliš pomalé a laxní přistupování k ruckům.

Rád bych poděkoval všem hráčům za jejich nasazení, kterým v druhé půli přemohli soupeře.