Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Vybojovaná výhra U16 v Ostravě

K dalšímu kolu RUGBY CUPU U16 zajížděli kadeti RC Zlín v sobotu 6.6.2020 na půdu ostravských Mariánských Hor. TJ Sokol Mariánské Hory – RC Zlín 22:31 (5:19)

 

Utkání bylo velmi dramatické, i když první poločas tomu nenasvědčoval. V tom jsme soupeři odskočili dvakrát na rozdíl 14 bodů. Zlínští v první půli položili třikrát, zatímco domácí jen jednou. Navíc brzy po úvodu druhého poločasu jsme navýšili náš náskok až na 5:26 a mohlo se zdát, že je hotovo. Avšak je známá věc, že v ragby ani takový náskok nemusí moc znamenat. Ostravští hráči se nevzdali a jakoby polití živou vodou během osmi minut třikrát položili a rázem to bylo 22:26. A to do konce utkání zbývalo ještě asi 15 minut. Naštěstí ani zlínští hráči nepodlehli panice, včas zmobilizovali své síly a sami ještě do konce utkání položili pětku.
Náš tým tedy položil celkem pětkrát se třemi proměněnými kopy po pětce, naproti tomu Mariánské Hory (doplnění několika hráči Havířova) skórovali čtyřikrát s jednou úspěšnou konverzí.
Většinu našich pětek položili útočníci po pěkných souhrách zvláště pravého křídla Marka Ponížila a zadáka Tomáše Dittricha. Prvně jmenovaný pokládal jednou, druhý dokonce dosáhl hattricku. Naši poslední pětku pak přidal Filip Gajdošík. Ovšem nutno říct, že kvalitní výkon podal celý útok a své si odehrál i roj – jinými slovy i dnes hráli kluci kolektivně a obětavě. Snad až na těch zmíněných 8-10 minut „výpadku“…


Tým RC Zlín U16 nastoupil k utkání s těmito 18 hráči:
1 Ondra Doležel, 2 Matyáš Jurásek, 3 Ondra Kadlec, 4 Tomáš Přibyl, 5 Albert Kršák, 6 Filip Gajdošík, 7 Tomáš Picek, 8 Tonda Kadlec, 9 David Štourač, 10 Dan Landt, 11 Jáchym Koutný, 12 Albert Váňa ©, 13 Ondra Číž, 14 Marek Ponížil, 15 Tomáš Dittrich.
Střídali: Jirka Břečka, Jakub Vyoral, Luboš Řeha
Body Zlína: Dittrich 15 (3P), Ponížil, Gajdošík po 5 (P), Váňa 6 (3KPP).
Pětky 4:5.
Trenéři: Daniel Chytil, Tomáš Vyoral, Josef Vyoral
Rozhodčí: Petr Juřica
Příští víkend přivítáme doma asi nejsilnějšího soupeře naší skupiny RK Petrovice.


Bude to v sobotu 13. 6. 2020 ve 14 h ihned po skončení turnaje U8 – U12. Takže nás za týden čeká pěkná porce mládežnického ragby.
Dan Chytil

Fotogalerie ZDE

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace