Vítězství v Přelouči

Zlínský tým nastoupil na Bílou sobotu 6.4. 2024 k utkání s Přeloučí.

RC Přelouč -  Zlín   24:33

V sobotu jsme hráli venkovní utkání v Přelouči. Z tradičního rivala, se kterým hrajeme většinou vyrovnané zápasy, jsme tentokrát měli obavu, protože  jsme sestavu pro nedostatek hráčů skládali na poslední chvíli. V Přelouči jsme se navíc dozvěděli, že utkání bude pískat domácí rozhodčí Lukáš Očadlý, z čehož jsme měli větší obavy než ze soupeře. Utkání měl původně pískat rozhodčí Mendez, ale ten byl převelen na zápas do Brna. Je s podivem, proč Unie vypisuje utkání na Velikonoce, když rozhodčí chtějí mít volno.

Do utkání jsme vstoupili pětkou Denise Juříka, na kterou soupeř zareagoval úspěšnou konverzí a zvýšil na 7:5. V prvním poločase jsme byli lepší, srážely nás jen chyby v rozehrávce  a racích.  Na závěr prvního poločasu se nám ještě podařily dvě úspěšné akce, a to  Pepy Kocháně a Luboše Stokláska, kdy jsme po poločase vedli 19:7.

Druhý poločas opět zahájil Denis, vedli jsme 26:7. Mysleli jsme si, že už máme utkání vyhráno, ale začali se unavovat rojníci. Soupeř mírně tlačen domácím rozhodčím, který domácím pouštěl hru, snížil na 26:19. Nádhernou akcí Ondry Prokopa jsme navýšili skóre na 33:19. V závěru jsme prostřídali skoro celý roj, protože jsme měli jen šest náhradníků. Ke konci jsme sice obdrželi ještě jednu pětku a soupeř obdržel bonusový bod, ale už jsme uhájili konečný výsledek 33:24.

Denis položil v posledních minutách pětku, která však domácím rozhodčím nebyla uznána. S přehledem jsme uhráli zbytek utkání na soupeřově půlce a porazili jsem tak naší hrou nejen soupře, ale i domácího rozhodčího. Předvedli jsme vynikající obranu, soupeře jsme uskládali, a tím jsme utkání vyhráli.