Vítězství v Českých Budějovicích

RC České Budějovice x Rc Zlín – 26:69 (7:33) pětky: 4:11

Po dlouhé době se náš ,,A’’ tým konečně dočkal prvního zápasu a to na půdě Českých Budějovic.
Do Budějovic jsme odjeli nabuzení a s velkou touhou zvítězit. A to se nám dařilo hned od první minuty co se nám podařilo skórovat a od první minuty jsme vedli už 5:0. Náš tlak však vůbec neubíral a ve 20 minutě jsme vedli 26:0. Poté přišla tam smutnější  část zapasu a to když se nepříjemně zranil hráč Budějovic kterého museli ihned odvést do nemocnice,  hra byla taky z tohoto důvodu asi na 5 minut přerušena. My teď jen věříme ať se hráč soupeře dá co nejdříve do kupy a bude se moc co nejdřív prohánět opět po ragbyových hřištích! Po kratší pauze se začalo hrát a naše hra začala mít spoustu chyb které byly proti nám posouzeny několika trestnými kopy. Z naší strany bylo spousta offsidů, přepadávaní, předhozů co se nám nemůže stávat, silnější soupeři by tohle mohli potrestat v náš neprospěch! Na konci prvního poločasu jsme však neustáli tlak domácích který pramenil z našich chyb a Budějovice poprvé skórovali a snížili stav 7:26. Avšak v poslední akci prvního poločasu se nám podařilo položit body  ,,do šatny’’ a poločas tak byl z našeho pohledu 33:7
Do 2. Poločasu jsme opět vstoupili výborně a do cca. 53. Minuty jsme diktovali tempo hry. Po té se na našich hráčích ukazovala s přibývajícím náskokem herní pohoda která měla za  důsledek opět několik prohřešků (trestných kopů, mlýnů , autů) po kterých domácí trestali. Hra se pak kvůli naším chybách přelívala na horu, dolů a skóre se zastavilo na konečných 69:26 z našeho pohledu. První zápas na krátkém a úzkém Budějovickém hřišti tedy vyhráli s pěkným skóre avšak s několika chybami ze kterých si musíme vzít ponaučení do dalších zápasů!