Vítězství mužů nad Ostravou

V neděli 12.9.2021 se po jedenácti měsících představilo zlínské I. mužstvo domácím divákům a opět to bylo proti ostravskému týmu z Mariánských Hor.

RC Zlín – TJ Sokol Mariánské Hory 34:11 (10:6).

Pětky 4:1; KPP 4:0; TK 2:2. Rozhodčí Vladimír Kohout, bez ŽK.

Body Zlína: Smiřický 14 (4KPP, 2TK), Zuzaník, Peterka, Mrlík, Holba po 5 (P).

Sestava ZL:
1 Horák, 2 Kocháň J., 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Pechal, 6 Kocháň O., 7 Mrlík, 8 Hubáček ©, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Tomeček, 12 Sluštík, 13 Škrobák, 14 Reisch, 15 Končák
Střídali: 16 Peterka, 17 Hejmala st., 18 Juřík P., 20 Kotík T., 21 Stoklásek L., 22 Láník, 23 Hejmala ml.

Oproti téměř rok staré vysoké výhře byl tentokrát zápas mnohem těžší oříšek. Ostravští začali velmi aktivně a prakticky půl hodiny nepustili domácí z jejich poloviny hřiště. Naši borci tlak docela ustáli úpornou obranou, ze které však vznikly dva trestné kopy proti našemu týmu, které ostravský kopáč proměnil a v 18. minutě stanovil skóre na 0:6. Pak přece jen zlínští hráči začali tvořit hru a předvedli několik útočných akcí rojovou hrou s rozehráním na útočnou linii.
Akce bohužel pokaždé skončila buď naší technickou chybou, nebo na dobré obraně hostí. Až ve 34. minutě snížil také z trestného kopu zlínský Jan Smiřický – 3:6. Když už se zdálo, že poločas skončí tímto nevysokým stavem, získal míč zhruba na půlící čáře Vilda Zuzaník a dokázal projít mezi čtyřmi pěti ostravskými hráči až do brankoviště. Kop po pětce proměnil i Smířa, takže v poločase jsme měli mírný náskok.
Do druhého poločasu jako by nastoupilo jiné mužstvo, zlínští hráči začali velmi aktivně a dobývali ostravské brankoviště. Nejprve se to podařilo v 53. minutě Tomáši Peterkovi i s konverzí Jana Smiřického, který pak v 64.minutě zvyšoval z trestného kopu už na 20:6. Za další tři minuty naši hráči dostali zadáky Mariánských Hor do úzkých kopem za obranu a následným presinkem. Zadáci odkop pokazili a po zisku míče Zlíňáci docela snadno položili pětku - Dan „Kulda“ Mrlík + konverze Smiřický. Za další čtyři minuty, v 71.minutě, se protlačil do brankoviště taky Radek Holba téměř u autové čáry a z velkého úhlu i tentokrát proměnil kop po pětce Jan Smiřický – 34:6.
V průběhu této části hry mohlo být naše vedení mnohem vyšší, ale nejméně dvakrát našim hráčům vypadl míč z rukou při finální přihrávce nebo až na brankové čáře při posledním kontaktu. A když už náš útočník pronikl až za obranu ve snaze donést míč až pod branku, šlápl na zadní čáru, takže se „vyautoval“…
Ostravští měli taky možnost trestného kopu na branku, ale neproměnili ho. Dočkali se až tři minuty před koncem, když dotáhli svůj průnik až k položení pětky. Ovšem bez konverze, takže konečný výsledek je 34:11.
V utkání nám nevycházela naše autová vhazování, těch jsme ztratili opravdu hodně. Po protrápeném prvním poločase si však zlepšenou hrou v druhé půli zlínští hráči zasloužili vítězství nad ostravským soupeřem, který naopak nenavázal na svůj výkon ze začátku utkání. Navíc si RC Zlín připsal v utkání i bonusový bod za čtyři položené pětky.
Hned další neděli 19.9.2021 čeká zlínské diváky znovu domácí utkání proti RC Brno Bystrc, výkop je ve 14 hodin.