• Bazar

Vítězství kadetů s Olomoucí

RC Zlín – RC Olomouc 36:10 (10:10). První domácí utkání po „koraviru“ v sobotu 30. 5. 2020 zvládl tým RC Zlín U16 skvěle. V náhradní soutěži nazvané Rugby cup U16 mu soupeřem byla Olomouc, takže šlo vlastně o jakési derby.

Utkání začalo oboustranně velmi svižně a na obou soupeřích bylo vidět, s jakou chutí hrají! Hra se přelévala ze strany na stranu, ale pětce vždy zabránily slušné obranné zákroky. Bohužel po jednom kontaktu se nám už asi ve 4´ zranil Tomáš Zedník (zlomená klíční kost). První body padly ve 12´ zásluhou proměněného trestného kopu Olomouce. Pak už však začaly padat i pětky – v prvním poločase dvě zlínské a jedna olomoucká. A všechny byly po hezkých přihrávkách zásluhou kolektivní souhry obou týmů. Zatímco náš Albert Váňa ještě kopy po pětce neproměnil, soupeř k trestnému kopu přidal i konverzi, takže poločas skončil remízově 10:10.
Po přestávce naši kadeti dokázali během šesti minut dvakrát položit, což se ukázalo jako rozhodující, protože olomoučtí hráči už se i přes nespornou snahu do konce utkání neprosadili. Naopak naši hráči přidali ještě dvě pětky a s celkem třemi konverzemi stanovili konečné skóre na jednoznačných 36:10.

Zlínští kadeti měli k dispozici 17 hráčů a nastoupili v této sestavě:
1 Ondra Doležel, 2 Matyáš Jurásek, 3 Ondra Kadlec, 4 Tomáš Přibyl, 5 Albert Kršák, 6 Filip Gajdošík, 7 Tomáš Picek, 8 Tonda Kadlec, 9 David Štourač, 10 Dan Landt, 11 Tomáš Zedník, 12 Ondra Číž, 13 Albert Váňa ©, 14 Marek Ponížil, 15 Tomáš Dittrich.
Střídali: Jáchym Koutný, Luboš Řeha
Body Zlína: Dittrich 12 (2P, 1KPP), Ponížil, Landt, Kršák, Gajdošík po 5 (P), Váňa 4 (2KPP).
Pětky 6:1.
Trenéři: Daniel Chytil, Tomáš Vyoral, Josef Vyoral

Rozhodčí: Vladimír Kohout

Trenéři RC Zlín U16 pochválili celý tým za předvedený kolektivní výkon! Přihrávky (často i ve skládce – offload) na nabíhající hráče do volného prostoru nebo přenesení hry přihrávkami do křídel potěšilo oko nejen trenérů, ale určitě i cca 50 diváků z řad rodičů či známých. Dnes zahrál dobře jak roj, tak útok. Samozřejmě bychom našli i chyby, ale tentokrát jsme jich udělali méně než soupeř a navíc mnohé z nich ještě naši hráči zavčasu „uhasili“. Takže kaňkou dnes zůstalo bohužel zmíněné zranění Toma Zedníka. Tome, přejeme brzké uzdravení!