Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Úvodní utkání podzimní sezóny U 14

RC Vyškov - RC Zlín 0 : 74

První nesoutěžní utkání v 15's rugby jsme odehráli ve Vyškově. Byl to první zápas podzimní sezóny, která je stále pod vlivem corony, a proto je i podzimní sezóna, stejně jako byla ta jarní, vedena jako nesoutěžní. Hrálo se 2x 25 minut v 15 hráčích. Výkop byl v 12.00h. Rozhodčí: p. Bednařík

I když to bylo 1. utkání po prázdninách a byl velký hlad po tom konečně si zahrát zápas, náš tým přicestoval pouze ve 13 hráčích: Beáta Dittrichová, Anežka Koutná, Mikuláš Horský, Tonda Jurášek, Dominik Stehlík, Pavel Doležel, Ferda Váňa, Vojta Kuna, Bárt Bouc, Vojta Zuzaník, Kuba Číž, Václav Choleček a Richard Rosík.

Tým Vyškova nám vyšel vstříc a dal nám na jednozápasové hostování 3 kluky a 1 dívku. Střídalo se hokejově. Od přechodu na velké hřiště v kategorii U14 máme hrací den neděli. Proto praktikujeme tzv. Silent Sundays – to spočívá v tom, že jako trenéři během hry dodržujeme ticho. Komunikaci necháváme čistě na hráčích, veškerá rozhodnutí a organizace hry jsou jen na nich, mají naši plnou důvěru.

Tato strategie se opět osvědčila. S hráči jsme krátce promlouvali během pauz na napití po položené pětce a také prostřednictvím střídajících hráčů. Tým nás potěšil svou schopností organizovat si hru, zejména hrát druhou vlnu v otevřené hře. Viděli jsme mnoho pozitivního a samozřejmě i spoustu nedostatků. Celkově je ale obdivuhodné, jak zkušenější hráči dokáží zapojit a podpořit ty méně zkušené nebo i vypůjčené hráče.

Tým Vyškova má širokou základnu, ale většina hráčů v září přešla z U12 do U14 na celé hřiště, takže se musí teprve adaptovat a první ročník ve vyšší kategorii nasbírat
zkušenosti.   

Po ukončení utkání jsme nějak nejásali, byla škoda, že se Vyškovu přes jejich nadějné akce nepodařilo skórovat. Za pomoc ve hře děkujeme hostujícím hráčům a hráčce.

Díky Petru Stehlíkovi za podporu během tohoto utkání.

Trenéři RC Zlín U14: Martin Kotík a Jirka Váňa.
RUGBY ZDAR!

Foto na: https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/U_14_RC_Vyskov_-_RC_Zlin_14.09.2020/

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace