U16 ZLOM vs Dragon Brno 17 : 34

... zápas o 3 dějstvích. Hráno dne 25.9.2021 v Olomouci. Výkop ve 13.00h, herní doba 2 x 30 minut.

Třetí utkání podzimní sezóny se odehrálo ve třech rozdílných sekvencích, z nichž nám patřila pouze ta prostřední.

1.dějství: Utkání začalo absolutně laxním přístupem z naší strany. V úvodních minutách jsme dvakrát inkasovali, a to ve 2. a 5. minutě – 0:12.
Teprve toto naše hráče probudilo a zjistili, že se hraje zápas.

2.dějství: V 9. min. jsme kontrovali vč. konverze 7:12. Poté se hra srovnala a hrála se delší pasáž, ve které jsme měli navrch, ale bez změny skóre.
Ve 21. min. se podařilo soupeři díky silnému roji skórovat a navýšit vedení na 7:17. Nicméně, pokračovali jsme v kombinační hře a ve 23. min. jsme snížili na 12:17. Tak i skončil 1. poločas.

Na začátku druhé půle jsme navázali na dobrou střední pasáž naší hry a ve 33. min jsme položíli další pětku i s konverzí a srovnali skóre na 17:17.
Poté jsme několikrát dokázali soupeře přečíslit, ale ve skórování nám vždy zabránil předhoz ve finální přihrávce na druhou tříčtvrtku nebo křídlo.
Poté, co jsme takto promarnili naše šance, využil Dragon tu svou a ve 45. min. přidal dalších 5 bodů za položení – 17:22.

Výsledek utkání byl stále otevřený. Nadále jsme útočili až došlo na to, že v 53. min. v útočné 22. v rucku, který jsme měli zabezpečený, neunesl náš olomoucký hráč to, že byl držen soupeřem za dres, a začal oplácet. Za to byl oceněn žlutou kartou a zbytek utkání jsme museli odehrát o 14 hráčích.

3.dějství: V posledních 7. minutách, když jsme přišli o útočnou aktivitu a hráli v oslabení, došlo i k demoralizaci celého týmu. V 56. minutě jsme inkasovali sólo akcí jednoho hbitého útočníka, který prokličkoval z vlastní poloviny hřiště a prošel přes 5 našich hráčů, kteří ho nezastavili – 17:29.
V 58. minutě se chaos a odevzdanost v našich řadách završila další pětkou – 17:34.

Zápas jsme ztratili v poslední čtvrthodině. Nedisciplinovaností – zkratu jednotlivce a také nedostatečnou fyzickou kondicí mnoha hráčů.

Z řad hráčů RC Zlín k utkání nastoupili: Matěj Jaroněk ©, Ondřej Milink, Bartoloměj Bouc, Tomáš Hrnčíř, Richard Rosík, Robin Kovaříček,
Václav Choleček, Jakub Číž, Vojtěch Zuzaník, Marek Jaroněk, Vojtěch Kuna, Ferdinand Váňa, Jan Šperka a Karel Pekáček.
Společný tým doplnilo 9 hráčů z RC Olomouc.

Trenér: Jiří Váňa.