Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

U16 RC Brno Bystrc vs ZLOM 17 : 19

Druhé utkání podzimní sezóny bylo nečekaně a zbytečně vyhrocené. Hráno dne 18.9.2021, výkop ve 12.00h, herní doba 2 x 30 minut. Stav utkání po 1.poločasu: 12:7.

Zasloužila se o to od první do poslední minuty zejména domácí tribuna příznivců „fandících“ ve stylu FC Baník Ostrava. Je to škoda a ostuda pro české rugby. Ale jak jsem za uplynulých 6 let mého působení v mládežnickém rugby zjistil, bohužel pouze étos amatérského a férového sportu nestačí k tomu, aby bylo vše okolo tohoto sportu férové.

Utkání začalo velkým náporem z naší strany. Úvodních patnáct minut jsme odehráli na polovině soupeře, během kterých bylo nařízeno cca 8 trestných kopů proti Bystrci (za tyto buď mohl rozhodčí, a nebo naši hráči, jak se publikum nechalo slyšet).


Hned ve 4. minutě jsem poprvé skórovali – P Matěj Jaroněk + KP Jakub Číž. Silnou čtvrthodinovku už jsme pro další skórování nevyužili. Později  v 25. min. se rojovou hrou prosadil soupeř a srovnal na 7:7. V samém závěru, v již nastaveném času, ve 32. min. jsme neubránili bušící rucky Bystrce a inkasovali druhou pětku – bez konverze.

V úvodu 2.poločasu jsme vlétli do hry a ve 33. min. tentokrát opět skóroval Matěj Jaroněk. Bez konverze – 12:12. O 10min. později ve 42. min. vypíchl na naší straně přihrávku soupeře Jáchym (OL) a sprintem přes polovinu hřiště položil pod háčko. Dva body přidal KP Jakub Číž. 12:19.

V závěru utkání se prosadil po křídle bystrcký Zajda a po skládce přiklepl míč k rohovému praporku. 17:19. Konverze byla neúspěšná. Konec utkání nastal poté, co soupeř dopravil míč do autu v nastaveném času.

Z řad hráčů RC Zlín k utkání nastoupili: Matěj Jaroněk ©, Dominik Stehlík, Ondřej Milink, Antonín Jurášek, Bartoloměj Bouc, Tomáš Hrnčíř,
Mikuláš Horský, Václav Choleček, Jakub Číž, Vojtěch Zuzaník, Marek Jaroněk, Vojta Kuna, Ferdinand Váňa a Jan Šperka.
Společný tým doplnilo 8 hráčů z RC Olomouc.

Trenéři: František Švec a Jiří Váňa.

P.S. Ze strany některých olomouckých hráčů došlo k nedisciplinovanému jednání, které bylo podpořeno invektivami ze strany fanoušků vůči hráčům našeho týmu. I tak je toto jednání hráčů neakceptovatelné a budeme to s konkrétními hráči dál řešit.  

Více foto ZDE.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace