Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

U14 se loučí se sezónou a Beátou

13.6.2021 jsme odehráli druhé a poslední oficiální utkání v roce 2021, které jako nesoutěžní na červen vypsala ČSRU. RC Zlín – RC Havířov 63 : 5

Zlínský 12 členný tým doplnli hráči z RC Olomouc a Akademie Brno. Střídalo se „hokejově“. Mlýny se hrály bez tlaku – kdo vhazuje, vymele.

Za RC Zlín nastoupili: Beáta Dittrichová, Vojta Kuna, Ferdinand Váňa, Vojta Zuzaník, Tonda Jurášek, Bárt Bouc, Kuba Číž, Mára Jaroněk, Mikuláš Horský, Richard Rosík, Tom Hrnčíř a Vincent Votápka,

Utkání ve Zlíně probíhalo za polojasného počasí, ale kopáčům ztěžoval jejich četné konverze poměrně silný vítr.

Zhruba po 5 minutách od začátku utkání jsme poprvé skórovali. Dále jsme hru kontrolovali a těžili jsme z chyb soupeře. Přidali jsme další dvě pětky a jednu konverzi - 17:0. Poté se dokázali po kombinaci a naší nedůsledné obraně prosadit po pravém křídle i hráči Havířova – 17:5. Do poločasu jsme skórovali ještě dvakrát bez konverzí – 27:5.
 
Přesto že jsme neustále točili sestavu, která se skládala i z hráčů, kteří se ani neznali, vytvářel si náš tým ve druhém poločasu tlak a další šance.
Z naší strany bylo vidět pěkné kombinace, které jsme zakončili pětkami. Ve druhé půli jsme skórovali celkem šestkrát s třemi konverzemi –  o povedené kopy i ze složitých pozic se podělili Kuba a Ferda.

Skórovali: Bárt 3, Ferda 2 + 2KP, Tonda 1, Kuba 1 + 3KP, David OL. 1, Beáta 2,  Vojta K. 1.

Tento zápas měl ještě další emocionální náboj. Po skončení utkání proběhlo dojemné loučení naší dlouhodobé opory smíšeného týmu, a to už od kategorie U9 přes U10, U12 po současnou U14. Beáta Dittrichová odehrála poslední oficiální zápas společně s kluky a dál už bude pokračovat s juniorkami a později ženami. Doufejme, že její rugbyové srdce bude mlátit stále silněji, že se bude dál zlepšovat a uvidíme ji v reprezentačním dresu na velké akci.   

Hodně úspěchů přeje celý tým U14 a trenéři,

Koťas s Jirkou.  

Více foto najdete ZDE
 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace