• Bazar

U14 RC Zlín – RC Petrovice 38 : 5

K nedělnímu utkání jsme 6.6.2021 nastoupili na hřišti TJ Lokomotiva Olomouc.

Jednalo se o první ze dvou nesoutěžních utkání, které na červen vypsala ČSRU. Je to taková malá náplast na karanténou zničenou sezónu – poslední utkání jsme odehráli 11.října 2020 v Přelouči proti Babicím…

K zápasu do Olomouce jsme dorazili s 12 hráči s tím, že zbytek našeho týmu doplní hráči U14 RC Olomouc. Zejména nám chyběli hráči do roje. Posílilo nás 6 schopných rojníků a 2 útočníci. Petrovice dorazily se 14 hráči a tak si také doplnily tým o olomoucké rugbisty.

Zúčastnění hráči RC Zlín: Dominik Stehlík, Richard Rosík, Tonda Jurášek, Bárt Bouc, Tom Hrnčíř, Vincent Votápka,Kuba Číž, Vojta Zuzaník, Mára Jaroněk, Vojta Kuna, Ferda Váňa a Beáta Dittrichová.

Utkání probíhalo za slunečného a velmi teplého počasí. Rozhodčí J.Jíša umožnil v cca 10 minutových intervalech krátké pitné pauzy. Hrát se začalo v tempu už od úvodního hvizdu a prvních 5 min jsme se nedostali na polovinu soupeře. Teprve potom jsme dokázali naši hru trochu uklidnit a hrálo se na obě strany. Zhruba v 10. min jsme dokázali najít díru v obraně Petrovic a poprvé skórovali. Do poločasu se nám to povedlo ještě dvakrát a do stínu poločasové přestávky jsme šli za stavu 19:0.

Ve druhém poločase už z nás spadla nervozita a herní zbrklost. Mlýny nám fungovaly spolehlivě i z rucků soupeře se nám dařilo získat několik míčů. Dokonce byly vyslyšeny mnohonásobné pokyny trenérů, aby útočníci zapojili kopy v otevřené hře. To hned dobře zafungovalo a po překopnutí obrany jsme dokázali míč doběhnout, z rucku získat míč a rychlou rozehrávkou dezorientovanou obranu překonat a skórovat: 26:0. V dalším průběhu se „podařilo“, že nás bylo chvíli na hřišti 16. Než se to upravilo, naši hráči ztratili pozornost, soupeř rychle vhodil autové vhazování a po křídle nám proběhl a položil: 26:5. Ve zbytku utkání se nám dařilo kombinovat a přenášet hru přes celou šířku hřiště. To přineslo dvě nádherné akce zakončené pětkami.
I když hra našeho složeného týmu Zlín-Olomouc vykazovala mnohé nedostatky, celkově si celý tým zaslouží ocenit. Bylo vidět, že se hrálo s chutí, nasazením a pro radost z rugby.

Díky trenérům RC Olomouc – Zbyňkovi Václavíkovi a Fanovi Švecovi za hřiště, dresy a společné vedení týmu.