Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Bazar
 • U6
 • Ženy

U14 – příměstské soustředění před začátkem sezóny

Od čtvrtku 27.8. do neděle 30.8.2020 proběhlo za účasti 15 hráčů sportovní soustředění, které mělo za cíl připravit naše děti na nadcházející sezónu. Šlo také o to, aby se zúčastnění měli možnost po prázdninách zkoncentrovat, poznat nově příchozí hráče do týmu a stmelit partu kluků a holek.

Sešli jsme se ve čtvrtek ráno na hřišti v 9h za krásného letního počasí. Děti jsme rozdělili na dva týmy, které měly možnost získávat body za různé aktivity. Následovala dopolední část tréninku s přestávkou na ovocnou svačinou, a to kolem 10.45. Během dopoledne jsme po zahřátí a troše fyzické přípravy procvičili techniku přihrávek, staticky a v pohybu vč. offloadů. Na závěr dopoledního tréninku jsme vše zapojili do hry s velmi pěknými akcemi, při kterých probraná témata krásně zapadla do hry – hráči příjemně překvapili. Po obědě – polévce, rybím filé s bramborem a rajčatovým salátem – následoval odpočinek, během kterého se jeden z týmů zhostil úklidu a umytí příborů a talířů. Navázali jsme kvízovou soutěží obou týmů na různá rugbyová témata. Protože bylo docela horko, rozhodli jsme se, dopřát si osvěžení na plaveckém stadionu. Po návratu z lázní jsme měli ještě 60 min. na odpolední část tréninku. Procvičili jsme techniku kopů a zbytek tréninku se hrálo. První den jsme skončili po 16h, když přišli na svůj trénink další
kategorie. Rozdaly se odpolední svačiny – obložené kaiserky – a první den byl úspěšně za námi.


V pátek jsme trénovali od 9h-15h a od 15-16.30h jsme byli vyplavat únavu ve zlínských lázních. Páteční tréninky jsme věnovali technice skládky, ruckům, pohybu po hřišti a standartním situacím. Samozřejmě došlo i na kompletní hru se skládkami. Dopolední svačině dominovaly šťavnaté melouny, na oběd polévka a krůtí maso s rýží. Úklid obstaral zase druhý tým a tak pořád na střídačku...Odpoledne po plavání byl chléb s pomazánkou a zeleninou.


Sobota – dopolední trénink od 9h-12.15h. Trénink jsme věnovali zejména nácviku útočných akcí a signálů, našich velmi šikovných útočníků. Dále došlo i na nácvik souhry mezi mlýnovkami a rojem. V herní části vypadaly akce útoku velmi dobře a moderně. Na závěr si všichni už dost unavení kluci a holky zvolili jednu z oblíbených odpočinkových her. Na svačinu byly banány, švestky a hrozno. Poté jsme vyrazili na cyklovýlet do Otrokovic na oběd na zasloužený kuřecí řízek. Z oběda jsme pokračovali na Štěrkoviště, kde jsme si dali zmrzlinu a dál jsme už jeli do cíle – loděnice Bělov. Tam jsme si naplánovali opékání. Před tím ale děcka skočila do bazénu, poté se postupně svezla na motorovém člunu po Moravě. Následovaly nesoutěžní soutěže v pinci, pétanqu a hrály se míčové hry. Okolo 17h jsme začali opékat, navštívili nás někteří z rodičů a všichni společně jsme zhodnotili průběh soustředění a vyhlídky do budoucna. Někteří pak odjeli s rodiči domů a sedm „statečných“ nocovalo do neděle. K vůli ohlášené noční bouři jsme od stanování upustili
a přijali jsme přístřeší u Koťase v jeho domě. Ráno nás čekala bohatá snídaně, balení věcí do doprovodného vozidla a poté přesun na kolech zpět
do Zlína. Tam jsme ve 12h shlédli utkání U19 Zlín-Bystrc, na utkání mužů s Bystrcí už bohužel kvůli koroně nedošlo – bylo zrušeno.


Poděkování patří všem, kteří nám pomohli a hlavně tetě Marcela Váňové, která nám pomohla s logistikou, nákupy, svačinami atd.
Děti byly šikovné, parta výborná – udělaly nám radost. Tak příští rok v létě snad zase znovu.


Koťas a Jirka.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace