Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

U14: druhé utkání podzimní sezóny

RC Zlín – RC Bystrc 33 : 5

V prvním domácím utkání podzimu jsme s RCB očekávali jako obvykle vyrovnané utkání s přetahovanou o konečný výsledek. Náš tým měl tentokrát 16 hráčů: Beáta Dittrichová, Anežka Koutná, Viki Lubasová, Mikuláš Horský, Tonda Jurášek, Dominik Stehlík, Pavel Doležel, Ferda Váňa, Vojta Kuna, Bárt Bouc, Vojta Zuzaník, Kuba Číž, Václav Choleček, Richard Rosík, Marek Jaroněk a Pepa Trchalík.

Před zápasem po rozcvičení jsme rozdělili posty v týmu, řekli jsme si, jak budeme hrát, a na naší lavičce zavládlo „zlověstné“ silent Sunday (trenérské ticho). Komunikace a rozhodování ve hře byla opět čistě na hráčích.

Tým v první půli dobře fungoval nejen v útoku, ale hlavně vybíhání z obrany bylo velmi účinné. Nebezpečné útoky a dobré bránění nám získalo převahu a skóre v náš prospěch postupně narůstalo až na 26:0. Ke konci poločasu po zmatcích při zpracování přihrávky v naší 22. jsme přišli o míč a inkasovali jsme pětku 26:5.

Ve druhém poločasu jsme už nedokázali udržet disciplínu v obraně, zřejmě pro nedostatečnou fyzičku mnoha hráčů. Také v útočné fázi jsme přišli o mnoho míčů z krásně rozehraných akcí a to kvůli předhozům. Na druhou stranu nám to soupeř usnadnil zhuštěnou hrou, a i když byl ve 2. poločase více
na míči, nebylo to pro nás tak složité ubránit. Ve druhé půli jsme dokázali skórovat jen jednou. Několik slibných akcí jsme dokázali zahodit, a tak se skóre zápasu uzavřelo na přesvědčivých 33:5.

Tým Bystrce má na rozdíl od nás spoustu hráčů, kteří přišli z U12 a musí se adaptovat na celé hřiště a nasbírat zkušenosti. Náš tým se doplnil pouze o jednoho hráče z U12 a dívky, které nedávno začaly. Máme tak hraniční počet hráčů, ale dravé a zkušené jádro týmu dokáže ostatním vypomoct a sami hrají na maximum možného. Tak má vypadat týmová hra! Pro méně zkušené a zdatné by to měl být impulz, dávat do trénování a hraní maximum.

 

Trenéři RC Zlín U14: Martin Kotík a Jirka Váňa
RUGBY ZDAR!

Více foto na: https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/09.19_U14Zlin-Bystrc/

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace