Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

U14: Domácí výhra proti Ostravě

Utkání U14, 7. 6. 2020: RC Zlín – SR Mariánské Hory 44 : 12. Domácí utkání s Ostravou se odehrálo za slunečného až dusného počasí. Náš tým nastoupil v počtu 21 odhodlaných a na zápas natěšených kluků a holek. Výkop byl v 11.00 h. Hrálo se v 15 hráčích 2x 25 minut.

Náš tým:
Bára Milinková, Beáta Dittrichová, Adéla Olejníková, Veronika Landtová, Aňka Koutná, Bárt Bouc, Vojta Zuzaník, Pepa Trchalík, Ondra Milink, Matěj Jaroněk, Marek Jaroněk, Mikuláš Horský, Robin Kovaříček, Tonda Jurášek,  Dominik Stehlík, Pavel Doležel, Ferdinand Váňa, Vojta Kuna, Honza Šperka, Kuba Číž a Martin Paška.


Chtěli jsme chytit začátek utkání, hrát naši kombinační hru a zároveň po předchozí zkušenosti s utkáním na Dragonu  vylepšit naši hru v obraně. 
Náš záměr se podařilo naplnit!  
Od prvních minut jsme byli aktivní, stále na míči. Kapitánka Beáta hned ve 2.minutě předvedla slalom od půlící čáry, získala prvních 5 bodů a dala zapomenout na naše dřívější slabší začátky v utkáních. Celý první poločas jsme hráli velmi soustředěně a zodpovědně a dobrou hrou z obrany jsme dokázali šance Ostravy ubránit. 
Postupně jsme skórovali v 7,10, 16,18 a 24. minutě. Další dvě pětky jsme bohužel zahodili finální přihrávkou. Skóre po prvním poločasu bylo i tak impozantní: 32:0.

Na začátku druhého poločasu jsme navázali na předchozí hru a v 29. minutě jsme opět položili.
V závěrečných 15 minutách, za stavu 39:0, přišla ztráta koncentrace a pocit, že budeme stále jen útočit. Zcela se nám rozpadla obranná fáze hry, což umožnilo ve 36.min. soupeři položit svou první pětku pod háčko a prokopnout – 39:7.
Poté jsme zpozorněli a ve 45.min. jsme zakončili – 44:7.
V samém závěru, v 50.min., jsme inkasovali trestuhodně, kdy se z nulové rychlosti rozběhl hráč s míčem do boku, oběhl naši celou STOJÍCÍ obranu, poté zahnul správným směrem k našemu pětkovišti podél autové čáry a ještě pohodlně doběhl položit pod háčko – ježišmarjá!!! 44:12.(Kop po pětce zmařili naši žlutí vyběhnutím proti kopajícímu.)

Tento zápas se nám vydařil. Do budoucna nám prospěje poznáním, že se musí hrát precizní obrana, dokud není odpískán konec zápasu. 

Pochvala patří všem!  Dík za nasazení a radost s jakou zápas odehráli, ale hlavně za to, jak tým spolu drží pohromadě! (Nikdo nediskutuje s rozhodčím, respektuje soupeře, a když spoluhráč udělá chybu, nikdo mu nenadává, ale navzájem si pomůžou ). Určitě si to ponesou dál do života...  

RC Zlín - body: 
10 (2P) Beáta Dittrichová, 12 (2P+1KP) Kuba Číž,  7 (1P+1KP) Ferda Váňa5 (1P), Bára Milinková, 5 (1P) Vojta Zuzaník a 5 (1P) Mikuláš Horský

Trenéři RC Zlín U14: Martin Kotík, Kuba Michálek a Jirka Váňa.

RUGBY ZDAR!

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace