Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Tým žen Moravia Rugby se umístil na mistrovství České republiky na 4.místě

Medaile za mistrovství České republiky se udělovaly bez účasti vídeňského týmu. Zlato tak brala Tatra, stříbro Sparta a bronz Říčany. Ty měly lepší skóre než Moravia Rugby, která dosáhla stejného počtu bodů.

A je dobojováno. Vítězkami Elitní série žen v sedmičkovém ragby, mistrovství České republiky, se staly hráčky Tatry Smíchov. Pražský tým ovládl celý pětidílný seriál. V sobotním finálním turnaji v Říčanech porazily Tatrovačky vídeňský Donau 21:5. Třetí skončily hráčky Moravia Rugby, které zdolaly v duelu poražených semifinalistů pražskou Spartu 21:10.

Jak víte, za Moravia Rugby hrají také naše dvě zlínské hráčky - Barča Milinková a Gabriela Špačková. Pro Barču to byla premiéra v Elitní soutěži žen, navíc v několika zápasech zastupovala kapitánku Páju Čuprovou, kterou jistě znáte z české reprezentace. V prvních dvou turnajích si na sebe hráčky týmu zvykaly a skončily na 5.místě. Od třetí série byla jejich nastupující souhra viditelná a po dvou 4.místech s neskutečným nasazením porazily Spartu, která patří mezi top týmy u nás.

Nejlépe pokládající hráčkou pátého turnaje se stala Julie Doležilová z Tatry Smíchov. Ta nasbírala 66 bodů. Na hodně dlouhý dostřel za ní skončila druhá Barbora Milinková z Moravia Rugby s 37 body, třetí pak Tereza Baťhová ze Sparty s 25 body.

Gabriela Špačková odehrála všech 5 turnajů Elite 7´s a k tomu další zápasy za 1.sérii žen. Hlavně sobota pro ni musela být náročná, protože přebíhala od zápasu Elite na zápasy 1.série žen, kde její tým Severní Moravy obsadil v celkovém pořadí 2.místo! 

Jak obě hráčky hodnotí proběhlou sezonu?

Gabriela: Na začátku sezóny náš výkon nebyl příliš dobrý, a to především s ohledem na skutečnost, že náš tým tvoří hráčky z několika různých klubů a společných tréninku nebylo mnoho. V průběhu sezóny jsme se však stále zlepšovaly, díky čemuž se nám v posledním turnaji podařilo vybojovat 3. místo a celkové 3. místo v tabulce nám těsně uteklo. I přesto jsem z našeho výsledku nadšená.

Barča: Jsem na náš tým moc pyšná. Ze začátku to bylo náročné, protože jsme neznaly ani svá jména, natož abychom byly schopné svou vzájemnou hru na hřišti předvídat. Ale každým turnajem jsme se lepšily a mám z toho obrovskou radost.

Gábině je bližší 15´s rugby, kde nás reprezentuje v národním týmu. V čem je pro tebe 7´s rugby jiné?

Každý, kdo se v rugby trochu orientuje, ví, že 15' a 7's rugby se neliší jen počtem hráčů na hřišti - také taktika a předpoklady hráček jsou odlišné. 7's pro mě znamená především mnohem větší nutnost fyzické přípravy, protože kdo je rychlejší, vyhrává :-).

Holky, elitní soutěž skončila. Co vás čeká teď?

Gabriela: Nyní trocha regenerace a za 14 dní cesta do Francie za podpory ČSRU, kde se pokusím získat možnost hrát XV. rugby v místním týmu Valkyries Normandie RC. Tento klub již spolupracuje s mužskou sekcí českých rugbyových hráčů  a nyní nabídl  také možnost hrát v tomto týmu i českým hráčkám.

Barča: Ve středu 25.5. odlétáme s reprezentací U18 hrát mezinárodní turnaj do Belgie, který je přípravou na náš hlavní cíl Mistrovství Evropy. To se bude odehrávat 23.-24. července na hřišti v Petrovicích.

Oběma hráčkám děkujeme za reprezentaci zlínského klubu a přejeme hodně úspěchů do dalších turnajů.

Elitní série žen 7S, celkové pořadí:

1. RC Tatra Smíchov 33 bodů

2. Donau Vídeň 26

3. RC Sparta Praha 24

4. RC Mountfield Říčany 17

5. Moravia Rugby 17

6. RK Petrovice 6*

Více foto ZDE.

Video záznam ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace