Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Bazar
 • U6
 • Ženy

Tygřice Zlín: Letní příprava a začátek sezóny

Ani v létě naše Tygřice nezahálely a v rámci možností se zúčastnily alespoň jednoho ze tří nabízených soustředění.

Na přelomu června a července se většina našich hráček navrátila po karanténové pauze do tvrdého tréninkového programu na letním soustředění dívek pořádaném ČSRU. Barča, Bea, Verča Č. a Áda spolu s hráčkami z olomouckého klubu, pražských a brněnských klubů trénovaly pod vedením Standy Krále z Tatry Smíchov a Pavla Navrátila z olomouckého ragbyového klubu. Holky si navíc vytvořily originální trička, která by mohla být inspirací pro naše klubové návrháře.

 

Hned následující týden byla možnost jet na soustředění s pražským klubem Strong Girls na Kladno pod vedením Pepy Bláhy, čehož z našeho klubu využila jen Bea.

Koncem srpna pak proběhlo letní soustředění jihomoravského týmu na Malé Morávce. Vzhledem k tomu, že naše holky hrají spolu s hráčkami z brněnských klubů a společných tréninků je pomálu, bylo toto soustředění skvělá příležitost společně si před nadcházející sezonou zatrénovat, a to pod vedením Saši Zítkové a Hanky Schlangerové. Soustředění se zúčastnily Barča, Bea a Ocean.

Kromě Anežky většina holek odrostla z kategorie U 14 a jelikož stále nejsme schopny utvořit čistě dívčí zlínský tým, budou i nadále hrát za tým Jižní Moravy spolu s RC Bystrc, Dragon a Akademie Brno. Trénovat budou s kategorií U 14. Plánujeme ale aspoň párkrát do měsíce zajet do Brna na společný trénink, pokud to holkám studijní povinnosti dovolí.

Plán na podzim je následující:

SOUTĚŽNÍ TURNAJE

Soutěžní turnaje jsou určeny pro kategorii dívek U17 (ročníky 2004-2006, ostaršené hráčky též 2007). Ve většině termínů proběhne zároveň s turnajem dívek U17 také turnaj dívek U15 (2006-2008).

12.9. RC Bystrc

19.9. Rugby Babice (blízko Prahy)

26.9. SG Velké Popovice (blízko Prahy)

4.10. RC Olomouc

24.10 RK Petrovice (Praha)

14.11. RC Tatra Smíchov (Praha)

K našemu velkému překvapení se na prvním tréninku pod vedením Rudy objevilo několik nových tváří. Nechci to zakřiknout, ale třeba se dívčímu ragby ve Zlíně, co se týká počtu hráček, blýská na lepší časy. O tom, že jsou holky pevnou oporou týmu Jižní Moravy, psát nemusím...

Našim Tygřicím držíme v nové sezóně pěsti a nově příchozím výdrž do chvíle, kdy je přivítáme na jejich prvním zápase. Holky, stojí to za to. Kdo jednou stoupne na hřiště v dresu Tygřic, už jej nebude chtít sundat. Rugby je úžasná věc!

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace