Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Turnaj U8 a U10 Ostrava – Mariánské hory, malí kanci opět bodovali!

12. 10. 2019 se konal další turnaj mládeže na hřišti TJ Sokol Mariánské hory - Ostrava. Po celou dobu turnaje nás provázelo krásné slunné počasí, bylo to hezké sportovní dopoledne jak pro zúčastněné hráče a trenéry, tak pro přítomné rodiče, kteří fandili a povzbuzovali z tribuny.

Turnaje jsme se účastnili s našimi U8 ve složení: Tom, Kubík, Davča, Sofie a Luky, doplnění dvěma hráči: Hugo a Hubert z Akademie Brno, kteří si tak také zahráli a dopomohli ke konečnému výsledku. Turnaje se v kategorii U8 zúčastnilo šest týmů: RC Zlín, Sokol Mariánské Hory, RC Olomouc, RC Vyškov, RC Brno Bystrc A, RC Brno Bystrc B, délka utkání stanovena na 7 min. Odehráli jsme pět zápasů, kdy děti předvedly, jak moc se zlepšily a posunuly v rugby dál. Počasí nám vyšlo naprosto ukázkové a tak nám nic nebránilo si turnaj naplno užít. První zápas hráči U8 Zlín vyhráli jednoznačně 5:0 s RC Olomouc, druhý zápas jsme lehce podcenili a nevyšel nám začátek, kdy jsme dostali hned tři rychlé pětky, a když už jsme se konečně zkoncentrovali, byl konec zápasu, prohra 4:1 s RČ Vyškov mrzela. Třetí zápas byl jednoznačně nejhezčí, ale také neskutečně náročný, malí kanci tlačili s neskutečnou vervou, jedna akce střídala druhou, celou dobu drželi soupeře v neuvěřitelném tlaku, neodpočinuli si ani na sekundu, klobouk dolů i před soupeři RC Brno Bystrc A, kteří dali až na konci jedinou pětku v zápase, čímž zvítězili. Za zápas hráči zaslouženě zklidnili velké ovace od všech přihlížejících! Čtvrtý zápas děti hodně bavil a užívali si ho, také dopadl, pro Zlín velmi dobře, výhrou 6:1 proti týmu RC Brno Bystrc B. Závěrečný pátý zápas jsme po těžkém souboji vyhráli 2:0 nad domácím týmem Sokol Mariánské Hory. Při závěrečném vyhlášení jsme měli velkou radost, mladí kanci U8 získali v celkovém hodnocení konečné 2. místo!

V kategorii U10 byla naše sestava: Gabriel, Daniel, Adam, Mali, Tomáš, Teodor a Šimon, byli doplněni hráčem RA Brno: Jirka. V kategorii U10 se účastnily týmy: RC Zlín, RC Vyškov, RC Brno Bystrc, RC Havířov a Sokol Mariánské Hory, délka utkání stanovena na 10 min. První zápas hráči U10 Zlín s RC Olomouc jsme prohráli 4:1, naše hra nebyla špatná, byla však poznamenaná chybami v postavení našich hráčů na hřišti, špatnými skládkami, které vyústily v úniky soupeře a skórování. Tým byl prohrou velmi zklamán a to se projevilo celkovým herním projevem ve druhém utkání proti RC Vyškov s konečným výsledkem 5:0 a třetím utkání proti RC Brno Bystrc konečným výsledkem 4:0. Našim hráčům se nedařily skládky, prohrávali vlastní rucky a chybovali v postavení na hřišti. V přestávce na další utkání jsme znovu probírali herní situace, rozebírali jsme statistiku provedených a nepovedených skládek jednotlivých hráčů a znovu nacvičovali rucky. V následující utkání proti RC Havířov byl náš tým jako vyměněný, kdy se jim hra dařila, prováděli rucky a herní situace přesně dle nácviku před utkáním a zaslouženě zvítězili 6:1. Poslední utkání proti týmu Sokol Mariánské Hory však znovu ukázal, že je rugby týmová hra a je nutné, aby každý jednotlivý hráč hrál pro tým a případné spory se řešili po utkání, nikoliv na hřišti, proto soupeř zaslouženě zvítězil výsledkem 4:1. Pro kance v kategorii U10 to bylo v celkovém hodnocení  5. místo.

Nyní se už těšíme na příští turnaj, který tentokrát pořádáme 26. 10. 2019 na našem domácím hřišti ve Zlíně. Těšíme se na soupeře i na podporu domácího publika!

Rugby zdar Marťa Šlosárková U8, Petr Stehlík U10.

Fotogalerie od Míši

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace