Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Turnaj U8 a U10 Nové Město na Moravě

5. 10. 2019 se konal další turnaj mládeže na hřišti RC Titáni Nové Město na Moravě.

I když to vypadalo, že prší všude a očekávalo se zrušení turnaje, chvilku po zahájení se počasí umoudřilo, na čas zastavilo kohoutky s vodou, aby mohl proběhnout turnaj za přijatelných podmínek a hráči nebyli úplně promočení a prokřehlí.

Pro malou účast hráčů ze Zlína došlo ke spojení hráčů RC Zlín s hráči Ragby Akademie Brno  a nastoupili jsme v dresech RA Brno. Sestava RC Zlín U8: Kuba, Tom a David, byli doplněni hráči RA Brno: Daniel, Hugo a Hubert. Sestava RC Zlín U10: Gabriel, Vojta, Adam, Mali, Vojta, byli doplněni hráčem RA Brno: Jirka a hráči RC Bystrc: Max a Filip. Pro nepříznivé počasí se v kategorii U8 účastnily týmy: RA Brno / Zlín, Vyškov červená, Vyškov modrá, RCB black, RCB orange a Dragon. Utkání bylo stanoveno na 5 min. V kategorii U10 se účastnily týmy:  RA Brno / Zlín, Vyškov, Havířov, RC Bystrc a Dragon, délka utkání stanovena na 8 min. Turnaj byl zahájen se zpožděním zahájením pro pozdní příjezd Havířova a části RA Brno a nutností reorganizace jednotlivých utkání pro odvolání účasti RC Olomouc, pořadí zápasů U8 si nakonec domlouvali sami trenéři mezi sebou.

Naši hráči U8 zahájili turnaj proti Vyškov červená a přestože Daniel a Hugo z RA Brno byli na svém prvním turnaji, zvítězili v poměru 2:0. Druhé utkání bylo proti hráčům Dragonu, kteří byli doplněni hráčkou Vyškov červená, v tomto utkání jsme zvítězili v poměru 3:2. Třetí utkání bylo proti Vyškov modrá, které jsme vyhráli v poměru 5:1. Následovala občerstvovací pauza, po které nás čekaly 2 poslední zápasy, které jsme hráli hned po sobě. Nejdříve RCB black, které jsme prakticky nepustili na naši polovinu hřiště a vyhráli jsme s nádherným výsledkem 6:0. V posledním utkání náš čekal nejtěžší soupeř RCB orange, který jediný dokázal náš tým porazit v poměru 3:1. Přesto toto naše poslední utkání zanechalo na všech návštěvnících a rodičích největší dojem, protože bylo označeno za nejkrásnější zápas dne, kdy hráči obou týmů, přestože jsou v kategorii U8, hráli minimálně na úrovni U10. Výhru jsme soupeři nedali lacino a i přes utržené šrámy a bolístky, jsme bojovali statečně až do konce zápasu. Náš tým podával po celý turnaj skvělý výkon, kdy to byla přehlídka krásných skládek a příkladné zakládání a hry v rucku, řada hezkých přihrávek a předání míče. Za svůj výkon obdrželi hráči diplom a zaslouženou sladkou odměnu.

Naši hráči U10 měli začátek turnaje ztížený, protože hráli 3 zápasy v řadě, díky zdržení a nutnosti přesunu jednotlivých utkání. Přesto podali kvalitní výkon a mimo utkání s Dragonem vždy skórovali. Obzvláště hra proti Havířovu byla vydařená, přestože to byl zápas, při kterém již opět začalo intenzivně pršet. Tento zápas jsme vyhráli v poměru 3:1, kdy bod byl z nacvičené akce „Kanec“ a další 2 body byly doplněny zakončením efektní rybičkou.  Opět se ukázalo, že velký podíl na výsledku má zvládnutá hra v rucku a přihrávky s vytažením hry až na rychlá křídla, pro získání bodů. Výsledky jednotlivých zápasů: s Dragonem prohra 4:0, s Vyškovem těsná prohra 2:1, výhra s Havířovem 3:1 a výhra s RC Bystrc 3:1. Za trenéry tímto hráčům U8 a U10 k výkonu gratuluji . Věřím, že na další turnaj pojede ze Zlína tým U8 a U10 v plném počtu, aby nebylo nutné půjčovat si hráče z dalších týmů a mohla se hrát naše hra, kterou trénujeme.

Petr Stehlík

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace