Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Turnaj Ostrava – Mariánské Hory 25. 9. 2021

Podruhé za sebou proběhl turnaj rugby na severu Moravy, tentokrát blíže Zlínu, v Ostravě.

I přes vydařené počasí se na turnaj snesly mraky v podobě nezvládnutí organizace ze strany pořadatelského klubu. Ještě 15 minut před začátkem turnaje probíhaly změny ve skupinách, kdy konečně bylo jasné, kolik týmů v jednotlivých kategoriích je přítomno, protože se některé týmy netrápily s nahlášením účasti v dostatečném předstihu. To ovlivnilo skupiny v jednotlivých kategoriích, kdy rozlosování bylo převzato z předchozího turnaje v Havířově. Nějak se však pozapomnělo na to, že v Havířově byly k dispozici dvě hřiště, v Ostravě je jen jedno. Fungoval alespoň hlasatel, který hlásil jednotlivé zápasy, ale podle rozpisu se nedalo vůbec orientovat, tak nezbylo trenérům nic jiného, než vždy bedlivě naslouchat hlasateli, zda je jejich tým již na řadě, a následně se snažit v co nejkratší době dostat své svěřence na vymezenou hrací plochu…

V kategorii U8 se nám podařil sestavit vlastní tým: Terka, Anetka, Filip, Váša, Bořek, Ondra a Honzík. Rozjezd byl pomalý a bylo znát, že chybí herní zkušenosti z turnaje, které na tréninku nezískáte. Postupným hraním a sžíváním týmu se hra začala zvedat a bylo znát, že se k tahounům týmu postupně do hry zapojují i nováčci. Odměnou byly položené pětky, radost a zábava ze hry.

V kategorii U10 byl tým ve složení: Anička, Elenka, Lucka, Kuba, Theo, Davča a Nikolas. Opět se projevilo, že na turnaj nejezdí všichni hráči z kategorie, chyběli na střídání pro časté drobné bolístky, kterých bylo více než kdy jindy. Turnaj U10 byl opět rozdělen do dvou kategorií, úvodní dvě utkání jsme odehráli poměrně dobře, byly k vidění pěkné akce a položené pětky, přesto konečné skóre bylo v náš neprospěch. V utkání s Bystrcí na hráče dopadla únava, někteří na hřišti už jen chodili, proto nás soupeř porazil vysokým rozdílem. S nulou to nebylo, jedna čestná pětka se nám podařila. Při posledním utkání s Vyškovem už nezbyly téměř žádné síly, prohráli jsme a nepodařilo se položit ani jednu pětku. Ve dvou nebo třech hráčích, kteří hrají naplno, nejde odehrát dobrý turnaj. Musíme zapracovat na skládkách, fyzičce a sehranosti celého týmu

V kategorii U12 nastoupili: Bára, Sofie, Theo, Filip, Maty, Alex, Dan, Matěj, Seba, Lukáš, Tomáš B. a Tomáš P. Pro Matyho a Alexe to byl první turnaj a první zkušenosti při hře se soupeřem, jejich výkon hodnotím velmi dobře, zejména Alexe, který na hřišti strávil skoro celý čas. V naší skupině nám hned prvním soupeřem byl silný tým Bystrc Black. Přestože jsme utkání nevyhráli, díky individuálním chybám, byli jsme zdatným soupeřem a konečné skóre bylo 2:1 pro Bystrc. Po utkání jsme probrali chyby, které děláme v obraně a na které se musíme zaměřit i na tréninku.

Následovalo utkání s domácí Ostravou: S celkovým výkonem týmu jsem byl spokojený. Výhra 4:0 tým motivovala k výkonu do posledního utkání ve skupině proti Dragonu. Bylo to velmi hezké utkání, zlepšily se přihrávky, skládky, nezlepšilo se pokrývání celé šíře hřiště, díky dvěma pětkám z rucku u brankoviště soupeře a rychlé pětce po křídle jsme zvítězili 3:0. Měla následovat hra o celkové umístění, pořadatel se na tuto část turnaje, na kterou se hráči nejvíce těší, vypustil… Posledním utkáním tedy byl dohodnutý přátelský zápas s Bystrc Black, který Bystrc opět vyhrál, nicméně hra týmu se natolik zvedla, že trenér Bystrce některé naše hráče pochválil.

Martina U8, Radek U8/U10, Jiřka U10, Petr U12

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace