Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Turnaj Olympijských nadějí opět ve zlatě!

O víkendu se na hřišti Tatry Smíchov odehrál turnaj Olympijských nadějí. Za Zlín nás reprezentovaly Bea Dittrichová (národní tým U 16), Bára Milinková (národní tým U 18) a Filip Gajdošík (národní tým U 18B).

Příznivci Rugby 7´s nejspíše s napětím sledovali souboje českého národního týmu mužů a žen na evropském šampionátu v Lisaboně. Ten se konal ve stejnou dobu jako Turnaj olympijských nadějí mládeže, kde se utkal český národní tým dívek U 16 a  U 18 a chlapecký národní tým U 16, U 18 A, B se soupeři z ostatních evropských zemí.

Polky v Lisaboně český nárdní tým porazily, ale polský výběr na Smíchově si v dívčích kategoriích odvezl porážku. Trenér tuzemské reprezentace juniorek do 18 let Stanislav Král je přesvědčen, že do tří let budeme na úrovni polských hráček. „Hráčky, jaké nyní má Polsko v seniorské reprezentaci, jsou na jednu stanu opravdu výjimečné, na druhou stranu nám v Česku dozrává silná generace dívek. Bude z čeho brát."  V týmu Stanislava Krále hraje i naše zlínská hráčka Barča. S týmem do 18 let porazily na „nadějném" turnaji Polky i Maďarky.

Baru, čím byl letos pro tebe turnaj Olympijských nadějí v Praze?

Turnaj olympijských nadějí byla poslední herní příležitost před mistrovstvím Evropy a myslím si, že jsme se jí chytly a pořádně ji využily. Letošní rok byl oproti loňskému určitě jiný. Hlavním důvodem pravděpodobně bylo, že se s holkama celý rok pravidelně scházíme a jsme na sebe mnohem více zvyklé jak na hřišti, tak i mimo něj. Jsme mnohem sehranější, ale i po výkonnostní stránce jsme se zlepšily. Jak Maďarky, tak Polky jsme porazily. Nepříznivé počasí tomu ze začátku vůbec nepomáhalo, ale i přesto jsme to zvládly. Každý odehraný turnaj nás posunuje a vždycky zjistíme, co třeba je doladit, případně na co se více soustředit.

Podobně se soupeřkami Polska a Maďarska „cvičily" i dívky do 16 let, kde máme naši Beu. Její trenér národního týmu olomoucký Pavel Navrátil s holkama pracuje spolu s Klárou Hladilovou už přes rok a jejich práce začíná přinášet ovoce.

Beo, podělíš se s námi o své postřehy z turnaje?

Turnaj pro mě osobně byl trochu méně náročný než loni, ať už se to týkalo dopravy (nemusely jsme jezdit nikam daleko, hrály jsme doma) nebo zastoupením  týmů soupeřek. I přes nepříznivé počasí jsem si turnaj užila. Myslím si, že kdybychom se trochu více nadřely (na hřišti) vítězství by bylo sladší. Atmosféra v týmu a všude kolem byla kouzelná a bylo to zkrátka parádní. Bylo  super si zase zahrát v reprezentačním dresu a mít tu šanci ukázat, co v nás je, a že jsme ochotné se posouvat a trénovat i nadéle a dosahovat lepších a lepších výsledků. Jako tým jsme se od minulého roku posunulu a už jsme o sobě na hřišti věděly a hra nebyla tolik individuální..

Fillip reprezentoval náš klub v kategorii národního týmu U 18 B. Filipe, jaké pocity jsi si z Prahy přivezl ty a jaké máš plány do budoucna?

Přestože podmínky nebyly dobré a pršelo, tak ke konci dne se udělalo hezky a dalo se v tom zahrát dobré rugby.  Budu se snažit dostat do reprezentace i příště, abych mohl dál jezdit na takové turnaje. Má být mistrovství Evropy v 7´s, kam jsem se sice nedostal, ale můj cíl je se dostat do reprezentace 15´s. Tento turnaj byl můj první turnaj v reprezentaci za kategorii U18. Jsem rád,  že jsem tam mohl být. Užil jsem si to a nasbíral další zkušenosti.

Děkujeme za reprezentaci zlínského  klubu a přejeme vám další účast na zápasech se lvíčkem na hrudi.

 

Čerpáno z článku ČSRU ZDE.

Fotogalerie ZDE

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace