Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Třetí výhra mužů

V neděli 19.9.2021 hrál zlínský A-tým opět na domácím hřišti, kde přivítal patrně nejobávanějšího soupeře naší moravské skupiny I. Ligy RC Brno Bystrc. Naši hráči si však poradili i s tímto protivníkem a potvrdili své 1.místo v tabulce.

RC Zlín – RC Brno Bystrc 48:15 (22:12).

Pětky 7:2; KPP 5:1; TK 1:1. Rozhodčí Jaroslav Bednařík, bez ŽK. 

Body Zlína: Končák 15 (3P), Smiřický 13 (5KPP, 1TK), Škrobák 10 (2P), Prokop 10 (2P).

Sestava ZL:
1 Horák, 2 Soukup, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Kocháň O., 7 Mrlík, 8 Hubáček ©, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Stoklásek L., 12 Sluštík, 13 Končák, 14 Reisch, 15 Prokop
Střídali: 16 Hejmala st., 17 Warzel, 18 Juřík P., 21 Tomeček, 22 Láník, 23 Hejmala ml.

Zlínští hráči v tomto utkání začali slibně a skoro čtvrthodinu prakticky měli míč ve svém držení. Avšak ve 13.minutě při jednom z útoků vystihl naši přihrávku nejzkušenější hráč Bystrce Opravil, unikl přes třičtvrtě hřiště a až před brankovištěm nahrál svému spoluhráči, který položil první pětku utkání – i s konverzí 0:7. Naši muži však odpověděli cca za 9 minut také pětkou a kopem po pětce a bylo srovnáno na 7:7. Pětku dával David Končák a kop proměnil tradiční kopáč Jan Smiřický. Ten také přidal za dalších 6 minut 3 body z trestného kopu – 10:7. Ale soupeř z Bystrce „kousal“ i nadále, ve 31.minutě položil pětku po našem zaváhání po standardní situaci v naší obranné 22m – bez KPP tedy 10:12. Ale naši hráči také brzy kontrovali, když tři minuty před přestávkou došel do brankoviště s chutí hrající Lukáš Škrobák. Smířa přidal dva body z kopu po pětce a skóre se překlopilo opět v náš prospěch 17:12. A stejně jako v posledním utkání jsme přidali další body až z poslední akce prvního poločasu. Pětku pokládal Ondra Prokop. Tentokrát bez konverze. Poločas 22:12.
Z kraje druhého poločasu brněnští hráči ještě snížili trestným kopem na 22:15. Ale jak se později ukázalo, byly to poslední body, které naši hráči soupeři dovolili. Od té doby jsme byli pány na hřišti a postupně přidávali body na naše konto. Od 49.minuty do konce utkání položili zlínští hráči ještě další čtyři pětky. Zasloužili se o to znova nejprve Škrobák, pak dvakrát Končák, čímž dovršil hattrick a nakonec Prokop. Celkem tedy docela vysoká výhra 48:15.
V porovnání s minulým utkáním se zlepšily naše auty. A i když ani tentokrát neměli naši muži vstup do zápasu zrovna bleskový, určitě se do tempa dostali mnohem dřív než v předchozích dvou kolech. RC Zlín si připsal zase bonusový bod za čtyři a více položených pětek – v neděli jich bylo dokonce sedm – a v tabulce tak nasbíral celkem 14 bodů. Odkaz na tabulku viz web Havířova:ZDE
Nyní mají hráči RC Zlín dva víkendy volno, ve kterém se budou připravovat na play-off se 4.týmem z české skupiny. Soupeř ještě není zcela jistý, protože česká liga má pět účastníků a ještě není dohrána. Jisté však je, že tým z Čech přivítáme v neděli 10.10.2021 zase na domácím hřišti!

Foto: Tomáš Novosad ZDE

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace