Společenství Zlín/Olomouc U18 podlehlo RC Praga

V neděli cestovaly naše U18 ve společenství s Olomoucí k utkání o konečné umístění v tabulce mistrovsví republiky.

RC Praga  – Zlín/Olomouc
31 - 20

Utkání o 5. a 6. místo začalo vyrovnanou bitvou obou týmů. Naši kluci předváděli urputnou obranu a pěkné skládky. Skóre otevřela Praga položením pětky, ale my jsme následně snížili na 5:3 z trestného kopu Petrem Fišarou. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a hlavně rojníci měli plné ruce práce. První poločas jsme vyhráli.

Na začátku druhého poločasu obdržel hráč Pragy žlutou kartu za několik vysokých skládek. Naivně jsme si mysleli, že budeme mít deset minut početní převahu. Praga naopak začala hrát aktivněji útokem a jejich rozběhlé hráče jsme jen stěží zastavovali. Vše vyústilo tím, že  nám soupeř položil dvě rychlé pětky a naši dlouho nedokázali reagovat.

Druhou půli druhého poločasu se hra vrátila do stejných kolejí a utkání bylo stále vyrovnané a otevřené. Praga položila další pětku a my už jsme se zmohli pouze na korekci výsledku a po pěkné akci rojníků jsme položili poslední pětku. Pragováci už si konec zkušeně pohlídali a zvítězili.

Bylo to moc pěkné utkání z obou stran. Kluci tedy obsadili konečné 6. místo, což je si myslím v rámci možností moc pěkné a zaslouží si respekt. Celý rok tvořili výbornou partu a  pojí je i vzájemné kamarádství.