Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Bazar
 • U6
 • Ženy

Snadná výhra mužů ve čtvrtfinále 1.ligy

V neděli 17.10.2021 odehrál náš A-tým první utkání play-off proti čtvrtému, resp. pátému týmu z české skupiny 1.ligy.

Na 4.místě sice v české skupině skončily České Budějovice, ale jejich tým se po základní části odhlásil ze soutěže pro nedostatek hráčů po spoustě zranění. Nabídku nahradit ČB tak přijal složený tým Kralupy nad Vltavou / Rakovník / Plzeň v rámci Asociace malých a mladých oddílů ragby (AMMOR).

Tým AMMOR přijel do Zlína přesně s patnácti hráči do základní sestavy a proti favorizovaným domácím neměl být větší překážkou. Toto očekávání se nakonec vyplnilo beze zbytku. Naši muži navíc dosáhli na nejvyšší výhru v historii RUGBY CLUBU Zlín.

RC Zlín – AMMOR (KRARAPL) 130:7 (68:0).

Pětky 20:1; KPP 15:0; TK 0:0. Rozhodčí Jaroslav Bednařík, ŽK: Láník (ZL).

Body Zlína: Smiřický 18 (9KPP), Škrobák 17 (P, 6KPP), Juřík D. 15 (3P), Prokop, Holba, Peterka, Sluštík, Mrlík po 10 (2P), Jandouš, Hubáček, Soukup, Stoklásek, Juřík P., Reisch po 5 (P).

Body AMMOR: 7 (Trestná pětka).

Sestava ZL:

1 Peterka, 2 Soukup, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Škrobák, 6 Geldmacher, 7 Mrlík ©, 8 Hubáček, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Končák, 12 Sluštík, 13 Juřík Denis, 14 Reisch, 15 Prokop

Střídali: 16 Juřík P., 18 Hejmala st., 20 Kotík Tomáš, 21 Stoklásek L, 22 Láník

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí od začátku až do konce. Naši hráči postupně sázeli jednu pětku za druhou přes nepříliš důraznou obranu AMMORU. Soupeř však zaslouží obdiv, že se snažil až do konce a dosáhl i na body, když při svém tlaku v otevřeném mlýnu (ruck) přinutil naše hráče nedovoleně strhnout skrumáž na samé hranici brankoviště. Tento prohřešek byl oceněn trestnou pětkou, která znamená automaticky 7 bodů.

Tuto neděli čeká naše hráče semifinále 1.ligy opět na domácím hřišti. Tentokrát už bude soupeř o poznání těžší, přijede společenství Říčany B / Iuridica. Tento tým ve čtvrtfinále zdolal Brno Bystrc, což už o něčem svědčí.

Určitě se tedy máme na co těšit a zveme tímto všechny diváky na Stadion mládeže, výkop je ve 14 hodin.

Foto Tomáš Novosad : ZDE

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace