Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Smolná domácí prohra kadetů

Společenství Zlín + Olomouc kategorie U16 odehrálo v sobotu 1. 4. 2023 ve své skupině B první soutěžní utkání jara ve Zlíně proti rezervě Tatry Smíchov. Spol. ZL/OL vs Tatra B 15:19 (10:7). P 3:3

Sobotní tým pro toto utkání tvořilo sedm hráčů Zlína a dvanáct z Olomouce. Ze Zlína to byli: Tomáš Hrnčíř, Marek Jaroněk, Jan Antonín Jurášek, Vojtěch Kuna, Dominik Stehlík, Ferdinand Váňa a Vojtěch Zuzaník.

Utkání hrané na 2x 30 minut začalo tlakem domácího týmu, který uzavřel hosty na jejich polovině, avšak z tohoto tlaku se našim kadetům dlouho nedařilo skórovat. Podařilo se to až v 11´ pětkou kapitána Davida Václavíka (OL) únikem po křídle, bez konverze – 5:0. Další body padly až čtyři minuty před poločasem, když položili pětku hráči Tatry, s konverzí 5:7. Ale ještě v předposlední minutě 1. poločasu po úniku našeho zadáka dotáhl akci k pětce pilíř Miroslav Pospíšil (OL), bez konverze. V půli jsme tedy vedli 10:7.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a přes dvacet minut nebodoval žádný z týmů. Až cca 10 minut před koncem dokázala položit Tatra B po trestném kopu 5m před naším brankovištěm a otočila skóre i s následnou konverzí na svou stranu 10:14. Za další tři minuty však po pěkné útočné akci do křídla dokázali položit zase hráči našeho společenství ZL/OL zásluhou zadáka Davida Hály (OL) a opět se ujali vedení v zápase, bez konverze 15:14. Bohužel ale ani to ještě nebylo vše. V předposlední minutě po našem mlýnu vyšel míč a po velkých zmatcích, kdy neustále poskakoval po zemi a nikdo ho nezkrotil, ho nakonec dopravili a položili hráči Tatry do našeho brankoviště. Bez konverze – 15:19. Ještě v poslední akci utkání měli naši kadeti nadějný útok, ale po pokopu našeho křídla se zmocnili míče hráči Tatry a odklidili míč do autu, což znamenalo konec utkání.

Toto utkání bylo vyrovnané a tím pádem zajímavé až do konce, což je určitě lepší než jednostranná utkání mezi výkonnostně rozdílnými týmy. Pro naše hráče bylo toto utkání tentokrát smolnější, ale určitě z něho nemají špatný pocit. Příště se snad vyvarujeme několika zbytečných chyb a štěstí se třeba obrátí na naši stranu.

Další utkání čeká hráče našeho Společenství Zlín + Olomouc týden po Velikonocích v sobotu 15.4.2023 v Přelouči proti Společenství Přelouč + Babice. K utkání budeme cestovat vlakem.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace