Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

RSMC Praha - stadion Markéta Praha - 28. 1. 2023

V sobotu 28. 1. 2023 se konal další sraz RSCM pro všechny kluby z Čech a Moravy na umělém hřišti v Praze - Markéta pod vedením trenérů RSCM Praha.

Ani tentokrát počasí nepřálo, mráz a velmi studený vítr byl nepříjemným společníkem přítomných hráčů i trenérů. Přesto měli přítomní hráči kategorií U14 a U16 chuť trénovat a hrát, především proto, že výsledkem mohla být kvalifikace do výběru. Za Zlín se zúčastnilo 5 hráčů v kategorii U14 a 3 hráči v kategorii U16, doprovod jim opět dělal trenér Petr Stehlík. Doprava byla první společná, Danča Pavličíková se domluvila s Vyškovem, Dragonem a Bystrcí a všichni jsme cestovali společně autobusem do Prahy. Věřím, že se tímto zahájila etapa užší spolupráce moravských klubů a budeme v ní i v budoucnu pokračovat.

Cílem srazu bylo opět jedno z národních klíčových témat, tentokrát komunikace a rozhodování. Naši hráči se ve velké konkurenci neztratili, v kategorii U14 byl za Zlín a za Moravu jako první nominován Seba a příští víkend jede s výběrem U14 do Německa, kde je čeká utkání s výběrem Heidelbergu – oblast, kde se hraje rugby na nejvyšší úrovni. Díky účasti a výkonu na Markétě byly do výběru U14 ještě nominování 4 hráči Vyškova, ostatní hráči jsou z dalších českých týmů. Věřím, že se poměr zastoupení hráčů z moravských týmů do budoucna zvýší.

V odpolední části proběhla utkání, v kategorii U14 byly sestaveny 4 týmy: 2 týmy z hráčů, kteří získali nominaci do Německa, 1 tým výběr Čechy a 1 tým výběr Morava. Utkání týmů s nominací bylo velmi vyrovnané, pokud výkon zopakují, budou ČR v Německu velmi dobře prezentovat. V utkání výběru Čech proti výběru Moravy, dominoval tým Moravy a hráči ze Zlína hráli velmi dobře. Účast hráčů v kategorii U16 nebyla tak velká, jako v kategorii U14, protože výběr repre U16 měl ve stejném termínu sraz na hřišti Tatry Praha. Pro utkání v odpolední části se sestavily 2 smíšené týmy, které nastoupily proti sobě v kvalitním utkání.

 

Petr Stehlík

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace