První vítězství kadetů

13.10.2019 Po minulém víkendu, kdy naši kadeti U16 prohráli i ve Vyškově 46:12, zahájili odvety s moravskými soupeři na domácím hřišti.

Do našeho týmu se postupně navrací zranění hráči, ovšem bohužel nám přibyli další zranění, tak jsme měli v sobotu 12.10.2019 proti Olomouci k dispozici opět jen 13 hráčů.

RC Zlín – RC Olomouc 29:21 (10:14)

V utkání jsme byli od začátku pasivnější než olomoučtí, ale v 1.poločase jsme vždy alespoň dokázali odpovědět na soupeřovy pětky, i když na rozdíl od nich bez konverzí. O přestávce byl tedy stav 10:14.

Hned z kraje 2.poločasu jsme obdrželi třetí pětku z úniku přes celé hřiště, když jsme ztratili míč po dlouhém obléhání olomouckého brankoviště. Ale ani to zlínské kadety nezlomilo! Začali jsme být aktivní a do konce utkání položili tři pětky. Olomouc již nedokázala zareagovat, a tak naše U16 slaví první vítězství v sezóně.

Sestava ZL: Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Ondřej Doležel, Marek Macháň, Filip Gajdošík, Tonda Kadlec, David Štourač ©, Ondřej Číž, Tomáš Zedník, Tomáš Dittrich, Jáchym Koutný, Jakub Vyoral, Daniel Landt.

Body ZL: Landt 12 (2P, 1KPP), Štourač, Vyoral, Gajdošík po 5 (P), Číž 2 (KPP).