• Bazar

První utkání juniorů

Nově vytvořený tým kategorie U19 odehrál své první přípravné utkání s brněnskou Bystrcí.

Tento náš tým je spojený s Vyškovem, ale má od počátku velké problémy se sestavou. Na podzim nemůžeme počítat se dvěma hráči, kteří již hrají v A-týmu, neboť hracím dnem U19 je letos nově také neděle. Dále nám budou chybět tři dlouhodobě zranění (minimálně celé září), dále dva hráči, kteří si vymínili hostování v Olomouci, a z původně deseti Vyškováků tři vypadli úplně a jeden je ještě zraněný.

Problém se zcela projevil hned při prvním přípravném utkání, když nepřijel žádný hráč z Vyškova… Aby se utkání vůbec mohlo odehrát, museli nám pomoci zmínění hráči A-týmu (měli volno kvůli odloženému utkání mužů), dva hráči širšího reprezentačního výběru U16 a hlavně pět zapůjčených hráčů Bystrce.

RC Zlín – RC Bystrc 7:29 (0:5)

Po dohodě trenérů se hrálo na 4x 20´. Hra byla kupodivu hodně vyrovnaná až do poslední čtvrtiny, kdy se zcela projevila sehranost Bystrce a vadnoucí fyzička domácích. Hráči RC Zlín slušně bránili, v ofenzivě však byli občas méně důrazní a trochu pomalejší než soupeř, což vedlo k několika ztrátám míče v našich otevřených mlýnech (ruck). Naše útočná snaha v utkání slavila úspěch vlastně jen jednou, a to díky trestné pětce za vysokou skládku ve finální akci před brankovištěm. Bystrckým hráčům se podařilo donést míč do brankoviště celkem pětkrát, z toho třikrát až v závěrečné čtvrtině.

Utkání rozhodně splnilo očekávání a s vírou, že se tým přece jen zkonsoliduje, můžeme odehrát slušnou sezónu. Přispět k tomu mají střídavé společné tréninky ve Zlíně a Vyškově. K prvnímu „vyškovskému“ se chystáme již tento čtvrtek 3.září.