Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • Muži
 • U19
 • U16
 • U14
 • U12
 • U10
 • U8
 • Dívky
 • Old Boys
 • Bazar
 • U6
 • Ženy

První utkání juniorů

Nově vytvořený tým kategorie U19 odehrál své první přípravné utkání s brněnskou Bystrcí.

Tento náš tým je spojený s Vyškovem, ale má od počátku velké problémy se sestavou. Na podzim nemůžeme počítat se dvěma hráči, kteří již hrají v A-týmu, neboť hracím dnem U19 je letos nově také neděle. Dále nám budou chybět tři dlouhodobě zranění (minimálně celé září), dále dva hráči, kteří si vymínili hostování v Olomouci, a z původně deseti Vyškováků tři vypadli úplně a jeden je ještě zraněný.

Problém se zcela projevil hned při prvním přípravném utkání, když nepřijel žádný hráč z Vyškova… Aby se utkání vůbec mohlo odehrát, museli nám pomoci zmínění hráči A-týmu (měli volno kvůli odloženému utkání mužů), dva hráči širšího reprezentačního výběru U16 a hlavně pět zapůjčených hráčů Bystrce.

RC Zlín – RC Bystrc 7:29 (0:5)

Po dohodě trenérů se hrálo na 4x 20´. Hra byla kupodivu hodně vyrovnaná až do poslední čtvrtiny, kdy se zcela projevila sehranost Bystrce a vadnoucí fyzička domácích. Hráči RC Zlín slušně bránili, v ofenzivě však byli občas méně důrazní a trochu pomalejší než soupeř, což vedlo k několika ztrátám míče v našich otevřených mlýnech (ruck). Naše útočná snaha v utkání slavila úspěch vlastně jen jednou, a to díky trestné pětce za vysokou skládku ve finální akci před brankovištěm. Bystrckým hráčům se podařilo donést míč do brankoviště celkem pětkrát, z toho třikrát až v závěrečné čtvrtině.

Utkání rozhodně splnilo očekávání a s vírou, že se tým přece jen zkonsoliduje, můžeme odehrát slušnou sezónu. Přispět k tomu mají střídavé společné tréninky ve Zlíně a Vyškově. K prvnímu „vyškovskému“ se chystáme již tento čtvrtek 3.září.

 Sestava RC Zlín:

1 Picek, 2 Kadlec O., 3 Kršák, 4 (BYS), 5 (BYS), 6 Gajdošík, 7 Landt, 8 Kadlec T., 9 Štourač / (BYS), 10 Zuzaník ©, 11 Reisch, 12 (BYS), 13 (BYS), 14 Ponížil, 15 Dittrich.

Střídal: Sýkora

Trenéři: Daniel Chytil, Tomáš Vyoral

Rozhodčí: Jara Bednařík

První „ostré“ utkání nás čeká za 14 dní 13.9.2020 doma proti Dragonu Brno.

Fotogalerie T. Novosáda z utkání na facebooku RC Zlín: ZDE

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace