První jarní utkání kategorie U14 společenství Zlín a Akademie Brno

V sobotu 26. 3. 2023 proběhlo první jarní utkání kategorie U14 společenství Zlín a Akademie Brno. Čekal náš těžký soupeř Sparta Praha, která na rozdíl od nás absolvovala několik přípravných utkání.

Sešel se nám dostatečný počet hráčů, včetně několika nováčků – ostaršených U12.

Sestava: RAB: Sofie, Jirka, Tom, Maty, Kuba

RCZ: Sofie, Bára, Pecka, Hynek, Pekos, Prcek, Dominik, Dan, Žaba, Seba, Matěj, Koťas, Lexa, Tom Bařina, Filip, Willi

Od začátku utkání na nás Sparta „vlítla“ ve velkém stylu. Nedopřála obraně oddechu, přestože řada našich hráčů bránila dobře. Byly k vidění hezké skládky. Ne všichni hráči však dali do hry vše, a za to jsme byli trestání soupeřem položením pětky. Skóre po prvním poločase bylo 0:45. Přestávku v poločase trenéři využili k motivaci týmu, ke střídání a k drobným změnám v sestavě. Výsledkem bylo cca 15 minut hrací doby, kdy jsme se soupeřem byli schopni držet krok. Tým se nabudil a lépe fungoval, výsledkem byly akce Jirky a Koťase, kterým se podařilo skórovat, bohužel bez následné konverze. Konečné skóre 10:66.

I přes výsledek byl znát výkonnostní posun některých hráčů díky zimní přípravě. Musíme však zapracovat na posunutí výkonu všech hráčů, protože utkání hraje na hřišti 15 hráčů.

Trenéři: Petr Stehlík (RCZ), Karel Pekáček (RCZ), Slávek Anderle, Michal Bielik (RAB)