Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Přípravný turnaj ve Vídni zahájil jarní sezonu dívek rugby 7 ´s U18

Po dvou letech se Bára Milinková a Bea Dittrichová potkaly na jednom hřišti. Bea přivezla z turnaje série 5 cities zlato a Barča stříbro.

Letošní rok je pro zlínský klub výjimečný v tom, že v národním týmu dívek 7´s rugby mají hned dvě hráčky. Barča Milinková reprezentuje Zlín a Česko už druhým rokem, letos navíc v postu kapitánky národního týmu pro nastávající Mistrovství Evropy dívek 7 ´s U18 pořádané v Petrovicích v červenci. Letos se přípravy účastní i Bea Dittrichová, která s národním týmem U 18 pod vedením Standy Krále začala trénovat na podzim.

Na vídeňském sobotním turnaji pěti měst nastala zvláštní situace. V dresu národního týmu Czech Development nastoupila jen Bea, jelikož Barča si na stejném turnaji plnila povinnost k týmu Severní Moravy, ve kterém už druhým rokem hostuje. Oba týmy se potkaly ve finále, které ovládly dívky s lvíčkem na prsou.

Beo, jak turnaj probíhal? Postupně jsme porazily domácí Donau, maďarský Esztergom, po boji rakouský národní tým a ve finále All Star výběr Moravy a Slovenska pod hlavičkou Severní Moravy, kde hrála i Barča.

Byla to tvoje premiéra za U18... Ano, na to, že to byl můj první turnaj  jsem hrála poměrně hodně a trenér mě stavěl na křídlo a na tříčtvrtku. Hrálo se mi moc dobře a byla jsem mile překvapená, jaký je to rozdíl oproti soutěži dívek. Hra je rychlejší, dynamičtější a tvrdší. Taky mám respekt z toho, že hraju proti zkušenějším hráčkám.

Barčo, jaké to je stát po zimní přípravě znovu na hřišti? Jaká byla příprava národního týmu? Je to báječné, zápasy mi v zimě moc chyběly. Jsem ráda, že jsem zpátky na hřišti. Od podzimu jsme se scházely pravidelně co čtrnáct dní. Soustředění byla zaměřena nejen na fyzickou přípravu, ale také na hru s míčem a taktiku.

V neděli jste odehrály první přípravný turnaj. Jaké z něj máš pocity? Překvapila mne naše sehranost, protože po zimní pauze je návrat na hřiště vždy obtížný. Turnaj jsem odehrála na mlýnové spojce, což je moje oblíbená pozice. A celý turnaj jsem byla vděčná za velmi náročnou zimní přípravu, protože jsem se po fyzické stránce cítila skvěle.

A jak si vnímala tu neřešitelnu situaci, kdy jsi spolu s dalšími dvěma hráčkami týmu Severní Moravy nehrála na turnaji ve Vídni za národní tým? Ze začátku  bylo velmi těžké to přijmout, ale po prvním zápase jsme se rozhodly, že hrát za oba týmy by bylo nemožné. Společné finálové utkání bylo výzvou, při které jsme s mými spoluhráčkami z Olomouce vlastně hrály proti "vlastnímu týmu".

Co pro tebe role kapitánky národního týmu znamená?  Jako kapitánka cítím zodpovědnost k týmu, takže se snažím, aby se v týmu každá hráčka cítila dobře. Do mistrovství Evropy chci, abychom nastoupily jedna pro druhou a turnaji obětovaly vše.

Co vás čeká v následujícíh měsících? Následující měsíce jsou ovlivněny sezonou, což znamená, že soustředění nebudou tak často. Od začátku dubna hrajeme Elitní sérii 7 ´s. Na začátku května národní tým čeká mezinárodní turnaj v Praze. 15.-16.7. náš čeká mistrovství Evropy v Petrovicích.

Přijďte nás podpořit 2.4. v Brně při prvním turnaji Elitní série. Rugby zdar a dívčímu zvlášť!

MM

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace