Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Před zahájením Extraligy odehráli muži RC Zlín dvě přípravná utkání

První utkání se odehrálo v sobotu 11.2.2023 na umělé trávě v Luhačovicích proti týmu JIMI RC Vyškov. O týden později v sobotu 18.2.2023 odjeli hráči RC Zlín ke druhému přípravnému utkání do Vídně, kde změřili síly s domácím týmem Vienna Celtic RFC.

První z nich v sobotu 11.2.2023 na umělé trávě v Luhačovicích proti týmu JIMI RC Vyškov, který v lázeňském městě absolvoval své čtyřdenní soustředění.

Utkání se hrálo po dohodě trenérů Pavla Paly (Vyškov), Petra Juříka (Zlín) a rozhodčího Jary Bednaříka na 3x 20 minut s neomezeným střídáním hráčů. Utkání se hrálo na fotbalovém hřišti, takže se samozřejmě hrálo bez kopů na branku po položených pětkách. Těch padlo v tomto duelu celkem třináct. Vyškov jich položil osm a Zlín pět.

O týden později v sobotu 18.2.2023 odjeli hráči RC Zlín ke druhému přípravnému utkání do Vídně, kde změřili síly s domácím týmem Vienna Celtic RFC. Toto utkání mělo již parametry oficiálního utkání se zápisem. RC Zlín měl k dispozici celkem 20 hráčů: Peterka, Hubáček, Horák, Smiřický, Brand, Sethokgoa, Gajdošík, Mrlík, Štourač, Zuzaník, Končák, Sluštík, Juřík D., Číž, Landt, Zemanovič, Soukup, Přibyl, Pavelka, Škrobák. Trenér Juřík P., fyzio Kovařík.

Vienna Celtic RFC – RC Zlín 20:17 (17:5).

Utkání jsme začali dobře a hned v první minutě mohl náš útok skončit položením pětky – chyběla však finální přihrávka na dva volné spoluhráče na křídle… Pak však převzal iniciativu domácí tým a díky našim špatným skládkám, nezvládnutým vlastním standardním situacím (prohrané vlastní auty i pár mlýnů) nám položil v prvním poločase tři pětky. Naši hráči dokázali kontrovat jen jednou.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila - tlak v mlýnech byl větší (získali jsme i pár soupeřových), auty byly také již jistější a hlavně v otevřené hře jsme dostali soupeře, kterému mírně docházeli fyzické síly, pod větší tlak. Svými dvěma pětkami jsme srovnali na 17:17. Až asi minutu před koncem po nařízeném trestném kopu se rozhodli domácí kopat na branku a zvýšili na 20:17. Rozhodčí zahlásil poslední minutu hry, ve které náš tým zatlačil soupeře v jeho 22m a několika fázemi rucků si téměř došel pro pětku. Tuto snahu však zmařil přestupek proti pravidlům – nedovolené rolování hráče s míčem po jeho složení – odkop domácích do autu.

Utkání ukázalo trenérovi, co se ještě musí zlepšit… Nicméně budeme rádi i v budoucnu pokračovat v kontaktu obou klubů a dalších vzájemných přátelských utkáních.

Již tuto sobotu 25.2.2023 čeká naše hráče 1. kolo Extraligy proti mistru ČR týmu Říčan. Všechna utkání 1. kola se hrají na Markétě, výkop Říčany – Zlín je v 15,30h.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace