Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Přátelské utkání U14 ve Vyškově

U14: přátelské utkání RC Vyškov - RC Zlín 10:69. Další přátelské a nesoutěžní utkání jsme odehráli ve Vyškově. Nutno poznamenat, že Vyškov disponuje pouze týmem, který je složený půl na půl z hráčů U14 a U12. Podle předchozích výsledků Vyškova se dal očekávat nerovný souboj.

Dorazili jsme v počtu 20 kluků a holek. Výkop byl v 11.00h. 1. poločas se hrál ve 13 hráčích a 2. poločas pak v 15 hráčích - 2x 25 minut.

Náš tým: Bára Milinková, Beáta Dittrichová, Adéla Olejníková, Veronika Landtová, Aňka Koutná, Bárt Bouc, Vojta Zuzaník, Pepa Trchalík, Ondra Milink, Matěj Jaroněk, Marek Jaroněk, Mikuláš Horský, Tonda Jurášek, Dominik Stehlík, Martin Paška, Robin KOvaříček, Ferda Váňa, Vojta Kuna, Honza Šperka a Kuba Číž.

Od úvodního hvizdu jsme začali soupeře přehrávat a během pěti minut svítilo na ukazateli skóre 0 : 19. Skóre průběžně narůstalo a za stavu 0 : 43 jsme konečně po několika našich kuriozitách obdrželi z rychle rozehraného trestného kopu na pěti metrech první pětku. První poločas se pak uzavřel na skóre 5:57.

Do druhého poločasu jsme Vyškovu nabídli, že jejich tým posílíme o čtyři naše hráče. Na hostování se tak do vyškovských dresů převlékli – Beáta Dittrichová, Bára Milinková, Mikuláš Horský a Pepa Trchalík. Také jsme upravili počet hráčů na 15. – nám zůstal na lavičce jeden hráč ke střídání. Také se na návrh rozhodčího Juřici přistoupilo ke hře bez tlačených mlýnů, ve kterých jsme v prvním poločasu dominovali.

Tato opatření se neminula účinkem a druhý poločas se již odehrál celkem vyrovnaně. Náš systém hry se trochu rozpadl a útočení se přelévalo z jedné strany na druhou. Z naší strany docházelo k mnoha ztrátám míčů, zejména kvůli předhozům.

Také v obraně jsme měli často chaos. Přesto jsme dokázali skórovat a pětku prokopnout – 5:64. Poté Vyškov kontroval a prostřednictvím hostující Beáty upravil skóre na 10:64. Poslední pětku zápasu jsme dosáhli pěkným vypíchnutím přihrávky 10:69.

Druhý poločas tak přinesl zcela jiný obraz hry. Rugby si zahrál max. počet hráčů, hra byla vyrovnaná, plná zvratů a šancí na obou stranách. Možná právě proto padly pouze tři pětky.

Tento zápas měl být přátelský a myslím, že z naší strany takový byl. Nakonec si i přes prohru hráči z Vyškova dobře zahráli a všichni jsme byli spokojení. Oba týmy si ze zápasu odnesli nové zkušenosti a poznatky.

Pochvala patří všem! Rugbyové kamarádství zvítězilo...

RC Zlín - body: 
5 (1P) Ondřej Milink, 5 (1P) Beáta Dittrichová, 5 (1P) Bára Milinková, 5 (1P) Bárt Bouc,
20 (2P+5KP) Kuba Číž,  9 (1P+2KP) Ferda Váňa, 10 (2P) Mikuláš Horský,
5 (1P) Matěj Jaroněk a 5 (1P) Marek Jaroněk.

Trenéři RC Zlín U14: Jirka Váňa a Kuba Michálek.

Více foto na https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/U14%2C_Vyskov-_Zlin_14.6.2020/

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace