Přátelské utkání s Celtic Vídeň

V sobotu 22.4.2023 odehráli muži ve Zlíně  přátelské utkání proti  týmu Celtic Vídeň. Toto utkání bylo poměrně tvrdé a velmi vyrovnané.

RC Zlín vs Celtic Vídeň 34:27 (15:20)

I když se jednalo o přátelské utkání, oba týmy hrály velmi tvrdě a chvílemi se na hřišti jiskřilo. V utkání jsme se sice brzy ujali vedení trestným kopem Jana Smiřického, ale soupeř záhy vyrovnal také z trestného kopu. První pětku utkání dal v 11. minutě Denis Juřík, ale toto vedení Zlína dlouho netrvalo. Soupeř snížil trestným kopem a pak ve 23. minutě navýšil své vedení pětkou s konverzí. Ve 29. minutě opět položil pětku Denis Jiřík a ujali jsme se vedení 15:13. Sedm minut před přestávkou ale opět dostáváme pětku po nesložení soupeřova křídla našimi hráči. Poločasové skóre se tak zastavilo na 15:20.

Ve druhém poločase hned zkraje dostáváme další pětku a soupeř odskakuje až na 15:27. Ve 46. minutě pokládá krásnou pětku Radek Holba, když nepovedený odkop Celtiku zužitkoval Azouzi krásným únikem po křídle a nahrávkou právě na Radka. Konverzi proměnil Denis Juřík - stav 22:27. V 53. minutě vyrovnává svou pětkou Luboš Stoklásek po rychle rozehraném trestném kopu ve 22m. V 66. minutě strháváme vedení opět na svoji stranu zásluhou Davida Štourače po trestném kopu a několika skrumážích před soupeřovým brankovištěm, konverzí navýšil Denis Juřík stav utkání na 34:27. Závěr utkání je pak hodně nervózní a tvrdý z obou stran, protože oba týmy chtěly toto utkání vyhrát.

Sestava RC Zlín: Soukup, Přibyl, Holba, Škrobák, Smiřický, Mrlík (c), Gajdošík, Geldmacher, Štourač, Zuzaník, Azouzi, Juřík, Prokop, Číž, Končák.

Střídali: Hubáček, Jandouš, Sluštík, Zemanovič, Stoklásek, Drábek.

Body Zlína: Juřík 14 (2P, 2 KPP), Holba, Stoklásek, Štourač po 5 (P), Smiřický 5(1TK, 1KPP).

Tento duel byl skvělou přípravou týmu RC Zlín na poslední extraligové utkání základní části proti RC Praga. Po utkání proběhlo v klubovně RC Zlín vyhlášení nejlepších hráčů utkání a předání drobných upomínkových předmětů kapitánům obou týmů.

Trenéři RC Zlín vyhlásili nejlepšími hráči: z týmu Celtic Vídeň mlýnovou spojku a z týmu domácích Lukáše Škrobáka z druhé řady. Trenér hostů pak ocenil jako nejlepšího hráče domácích útokovou spojku Vildu Zuzaníka.