Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Poslední utkání extraligy v Edenu

V sobotu 20. května tým mužů odcestoval do pražského Edenu k poslednímu utkání Extraligy ročníku 2023. V zápase se rozhodovalo o konečném umístění, konkrétně sedmém a osmém místě tabulky.

Tým Petra Juříka nastoupil proti pražské Slavii v oslabené sestavě. Chyběli důležití hráči základní sestavy, což se podepsalo na celkovém herním výkonu Zlína. Zkušení útočníci Denis Juřík a Ondřej Prokop dokonce nastoupili na pozicích rváčků, kde mohli otestovat hru v roji.

Do zápasu jsme vstoupili s bojovností. Prvních deset minut zápasu se jevilo velmi dobře a na hráčích byla vidět obrovská chuť ukázat, že RC Zlín není v extralize náhodou. Dokázali jsme odskládat nejeden útok domácích a dopředu se dařilo dodržovat herní systém. V 11. minutě přišla změna v obraně a Slávie šla díky položení vnitřní tříčtvrtky do vedení. S prokopnutou konverzí byl stav 7:0. V následující části hry jsme předváděli neohrožený výkon, doplněný o průniky obranou linií domácích. Ve 27. minutě prošel náš pravý pilíř Radek Holba s míčem přes 3 obránce a ziskem zhruba 15 metrů posunul míč směrem k soupeřově pětkovišti. Toto úsilí bohužel vyústilo v Radkovo zranění kotníku a i přes velkou snahu nebyl schopen pokračovat v utkání, což bylo cítit na hře celého roje. O minutu později inkasujeme další body a společně s prokopnutím háčka zadákem Slávie prohráváme ve 30. minutě 14:0. Posledních 10 minut prvního poločasu se obešlo bez dalšího skórování.

Hned začátkem druhého poločasu se trenéři domácích rozhodli prostřídat síly v roji a poslali do hry čtyři posily. Čerstvé síly a dobrá útočná hra soupeře vyústila v 45. minutě k druhé pětce soupeře. Po proměněném kopu po pětce prohráváme 21:0. V této části hry se nám bohužel začne rozpadat herní systém. Obrana týmu polevila a padla na nás “deka”. Probíhá 49. minuta utkání a v rychlém sledu dostáváme další body, kdy David Miřácký, který hrál s velkou chutí a působil naší obraně značné problémy, pokládá další body. Situace se opakuje a v 52. minutě Slávie odskakuje na 31:0. V probíhajícím druhém poločase se bohužel dopouštíme až příliš technických chyb a schází nám i větší jistota v autech. V 56. minutě střídá kvůli bolesti ramene naše útoková spojka Jacques Dumas a na hřiště přichází hrající trenér Petr Juřík a na útokovou spojku se posouvá Vilda Zuzaník. Utkání se dohrávalo v režii domácích. Je třeba sportovně přiznat, že Slávie byla po celou dobu utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězila po položení v 79. minutě 45:0.

Tým RC Zlín se umístil v Extralize 2023 na 8. místě. V sezoně jsme předvedli spoustu dobrých výkonů. Soupeře ze Slávie jsme v domácím utkání základní části dokázali porazit, což byl pro náš tým po dekádách první vyhraný zápas v nejvyšší české soutěži. Odehráli jsme velmi vyrovnaný zápas s finalistou letošního ročníku Spartou, kde rozhodovali o naší prohře až poslední minuty utkání. V nádherném, vypjatém utkání na Dragonu jsme dokázali předvést bojovný výkon, který dokázal české ragbyové komunitě, že s RC Zlín musí do budoucna počítat. Od výhry nás dělila šťastnější koncovka domácích.

Výkon, který jsme předvedli v letošním ročníku Extraligy, je velkým příslibem pro budoucí roky.

Děkuji všem hráčům za předvedený výkon nejen v posledním utkání.

Mirko Zemanovič

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace