Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Pěkné utkání kadetů v Ostravě

K oficiálnímu, i když nesoutěžnímu utkání, odjela naše kategorie U16 v sobotu 5.6.2021 do Ostravy Mariánských Hor.

Zde nastoupila ve 14h po turnaji nejmenších proti domácímu sdružení Mar.Hory/Havířov, čítajícímu cca 20 hráčů.
Náš tým je taky složený, takže 11 hráčů Zlína doplnili alespoň 2 hráči Vyškova. Abychom odehráli utkání v plném počtu 15 vs 15 hráčů, zapůjčili nám trenéři domácích vždy dva hráče na poločas.
Nastoupili jsme tedy v sestavě:
1 Jirka Břečka, 2 Matyáš Jurásek, 3 Honza Šperka, 4 Samuel Grepl (VY), 5 David 1.pol. a Filip 2.pol. (oba MH), 6 Tomáš Přibyl, 7 Kevin Skaličan (VY), 8 Matěj Jaroněk, 9 David Štourač, 10 Ondra Číž, 11 Ondra Milink, 12 Filip Gajdošík ©, 13 Adam 1.pol. a Kuba 2.pol. (oba MH), 14 Štěpán Ordelt, 15 Kuba Číž.
TJ Sokol Mar.Hory – RC Zlín 19:17 (0:17).

Utkání bylo hrané v poměrně slušném tempu a bylo dosti vyrovnané. Našim hráčům výsledkově patřil první poločas, zatímco v tom druhém bodovali zase jen domácí. Naši hráči mě mile překvapili svým výkonem zvláště v prvním poločase  - pevnou obranou, zvládnutými standardními situacemi (auty i mlýny), ale také obstojnými rucky.
Nutno poznamenat, že ostravské posily pro první poločas Adam a David byly opravdu posilami a aktivně se podílely na výrazu naší hry. Samozřejmě ale nehrály samy, velmi slušně zahráli i Filip Gajdošík, David Štourač, Kuba Číž a Ondra Milink. K dobrému výkonu však přispěli všichni naši hráči – viz sestava výše :-).
Ve druhém poločase jsme sice ztratili bodový náskok, ale přesto byla naše hra stále obětavá. Výhru jsme ztratili až taktickou nevyzrálostí, když se při nahlášené poslední akci a v držení míče pokusil Filip Gajdošík o útočný drncák mezi soupeřovy hráče. Míč však sebral ostravský hráč a po křídle utekl až pod háčko. Následný kop po pětce znamenal konečný dvoubodový rozdíl. Paradoxně si však myslím, že právě tato taktická chyba je pro naše hráče tou nejlepší zkušeností do budoucna a už ji nikdy nezopakují.
Celé utkání bylo, myslím, divácky atraktivní, oba týmy byly vyrovnané a po zápase mohly být spokojené se svou hrou. Samozřejmě se neobešlo bez chyb na obou stranách, ale kdyby se nechybovalo, všechna utkání by skončila 0:0.
Body ZL: Kuba Číž 7 (P, KPP), Ondra Milink 5 (P), Adam (MH) 5 (P).
Pětky 3:3.

Rozhodčí: Jiří Jíša

Příští sobotu 12.6.2021 přivítá náš tým U16 soupeře RC Brno Bystrc. Výkop bude v 11h.
Fotogalerie z utkání https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/U16%2COstrava_5.6.2021/.

Dan Chytil


 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace