Nesmírně důležité, nesmírně náročné – srdcem a úrovní opravdu extraligové utkání

RC Zlín – RC Dragon Brno 18:27 (po poločase 3:10)

Dragon Brno – soupeř, na kterého jsme si věřili. Utkání, které bylo nesmírně důležité a u kterého jsme pomýšleli na zisk bodů.

Na utkání jsme byli připraveni, protože jsme chtěli hlavně odčinit prohru 4 roky nazpět, kdy nás Dragon zcela převálcoval s výsledkem 85:5. Tentokrát jsme ovšem nenechali nic náhodě, podchytili jsme úvod utkání a zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Do 10. minuty jsme byli aktivnější, dostali jsme se k trestnému kopu, který Honza Smiřický proměnil a dostali jsme se do vedení. Ve 20. minutě, která se ukazuje kritickou v každém utkání, jsme dostali od Dragonu první pětku. Celý první poločas byl velice vyrovnaný, a troufám si říct, že Dragon byl zaskočený tím, jak dobře fungovala naše podpora, a bylo vidět velmi pěkné ragby. Většinu času jsme byli na soupeřově polovině. Naší největší chybou ale bylo, že jsme až příliš často nedokázali udržet balon, a to nám bralo šance na zisk bodů.

Na začátku druhého poločasu jsme byli nuceni vystřídat naši novou posilu Jacquese Dumase, který i přesto, že doletěl z Jihoafrické republiky pouhý den před utkáním, předvedl skvělý profesionální výkon a velmi dobře a s pokorou se začlenil do našeho týmu. Ve druhé půlce se hrálo vyrovnané ragby, ale Dragonu se povedlo skórovat a zvýšit tak skóre na 6:22. Museli jsme prostřídali část roje a útoku, i mlýnovku – Marka Jandouše nahradil David Štourač, který v tomto utkání debutoval a předvedl vynikající výkon. Začali jsme hrát aktivněji, dostali jsme se do hry, byli jsme víc na míči, donutili jsme soupeře k chybám, což vyústilo v naši první pětku v utkání, kterou položil Denis Juřík po úniku přes půl hřiště. Po této parádní akci jsme začali hrát ještě aktivněji, dostali jsme se na jejich polovinu, dostali jsme se k autovému vhazovaní a z něj si položili další pětku díky Chrisi Brandovi a dotáhli se na Dragon s průběžným výsledkem 18:22. Kluky to nakoplo, začali věřit, že můžeme soupeře porazit, ale uzemnilo nás několik našich chyb, přišli jsme o balon, nezvládli jsme mlýn a následný mlýn Dragon proměnil v rozhodující pětku, která definitivně utkání rozhodla.

Náš tým si zaslouží velikou pochvalu za bojovnost, zlepšily se přesuny ve hře, standardní situace i obrana, skládky i čištění v rucku. Zlepšila se hra v autech a mlýnech a povedlo se nám opravdu zahrát extraligovou úroveň ragby.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Brand, 6 Mrlík, 7 Sethokgoe, 8 Geldmacher,