Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Nedávný reprezentační sraz se zlínskou účastí

Minulý víkend odehrála česká reprezentace zápas proti výběru British Police Rugby, který nakonec vyhrála 34:29. Díky stabilně kvalitním výkonům byli k tomuto zápasu pozváni Denis Juřík a Marek Jandouš . Nemohli jsme si ujít takovou příležitost a chlapy nevyzpovídat.

Ahoj chlapi,

nejprve Vám chci za celý Ragby club Zlín pogratulovat za skvělou reprezentaci klubu na takové akci. Už to bude nějakou dobu, kdy se naposledy hráči RCZ účastnili reprezentace XV rugby mužů. Mám tady pro Vás pár otázek, takže pojďme na to.

Jaké pocity sis odvezl z uplynulého repre srazu?

DJ - Hlavně bych chtěl říct, že jsem velmi vděčný za to, že jsem dostal příležitost hrát zápas za národní tým a být jeho součástí proti kvalitnímu soupeři jako byli British Police. Pocity jsou to super, byla tam super parta a dokázalo se zvítězit, i když tam hrálo spousta nováčků, jako jsme byli i my dva s Márou. Ale samozřejmě získal jsem tím nové zkušenosti a budu doufat, že je budu moc zužitkovat i u nás v týmu.

MJ - Musím říct, že ta vyšší úroveň jde hodně znát. Po prvním tréninku jsem byl hodně překvapen, jak moc nestíhám. Naštěstí v samotné hře to nebylo až tak špatné.

Jak probíhal reprezentační sraz? 

DJ + MJ - Vlastně do Prahy jsme odcestovali už ve středu, kde nás čekaly dva předzápasové tréninky, takže jsme neměli moc času na sehrání. Tréninky byly hlavně sehrávací a k pochopení herního systému, ale i tak byly ve vysokém tempu oproti tréninkům, které máme u nás ve Zlíně. Skoro všichni jsme se tady potkali spolu na hřišti poprvé, takže jsem se chvílemi i hledal.

Nemůžu se nezeptat na samotný zápas, jak se ti hrálo?

DJ - Do zápasu jsem nastoupil na celý druhý poločas na pozici křidlo. Do zápasu jsem šel, musím přiznat, trochu nervózní, ale první skládkou to ze mě opadlo a snažil se hrát v klidu. Ve druhém poločase jsme se hodně bránili. Britové na nás hodně tlačili a taky nás tím nutili dělat chyby, ale i tak jsme dokázali položit dvě pětky a k tomu taky přidat trestný kop a vyhrát celý zapas 34:29.

MJ - Před zápasem jsem byl hodně nervózní. Přeci jen jsem měl hrát s klukama, které jsem moc neznal, a nechtěl jsem to nějak pokazit. Naštěstí, jakmile jsem vlezl na hřiště, všechno ze mě spadlo, a snažil jsem se hrát nejlíp, jak dokážu. Chvilkama v zápase se rozhoduju, jak moc jít do rizika a zda tím týmu pomohu, či uškodím. Naštěstí se mi podařilo skoro vše, jak jsem chtěl. Po zápase jsem se cítil dobře, měl jsem ze své hry dobrý pocit.

Máte nějaké věci, které jste si odvezli ze srazu a chcete je aplikovat na klubové úrovni?

DJ + MJ - Národní tým hraje hodně podobný systém, co hrajeme u nás, akorát v daleko vyšším tempu. A to si myslím, že je hlavně dáno fyzickou přípravou, kterou tým měl. A tohle budeme muset rozhodně zlepšit, abysme mohli být i v extralize konkurence schopni.

Vraťme se zpět k jarní části... Jak moc náročné bylo podle vás letošní jaro? Máro, ty jsi byl zvolen klubem nejlepším hráčem základní části, gratuluji.

MJ - Ambice byly nejvyšší, a to obhájit titul, který jak všichni věděli, nebude zadarmo. Soutěž byla hodně náročná jako vždy, ale s tvrdou dřinou přišlo i zasloužené ovoce.

DJ - Jarní část byla rozhodně náročnější než ta podzimní. Bohužel v jarní části nás trápila vysoká marodka a v některých zápasech jsme se museli obejít i bez sedmi hráčů základní sestavy. I proto si cením hodně této úspěšné sezóny, že jsme dokázali v každém zápase dominovat a zvítězit. Až teda na nějaké výpadky, co jsme měli v sezóně a jednu prohru, co jsme díky zmíněné marodce utrpěli v Brně.

Abyste se jako hráči mohli výkonnostně posouvat, je potřeba znát své slabiny a ty zdokonalovat. V čem si myslíte, že by bylo potřeba se ve vašem případě zlepšit? A naopak v čem si myslíte, že je vaše silná stránka?

MJ - Myslím si, že mám hodně co dohánět s fyzickou kondicí. Tam mi takzvaně ujel vlak. Naopak si myslím, že hodně využívám své "drzosti" na svém postu. 

DJ - Zlepšit bych na sobě potřeboval všechno od přihrávání, skládání až po fyzičku. (Smích) Jako silnou stránku u sebe považuji útočení jeden na jednoho a myslím, že umím číst hru soupeře. Ale nevím, tohle je těžká otázka, to bych spíš nechal na trenérovi (smích).

Jaké nejtěžší utkání v jarní části se Vám vybaví na první dobrou?

MJ - Abych byl upřímný, každý zápas byl hodně náročný, každý v něčem jiném.

DJ -  Samozřejmě poslední barážové utkání proti Přelouči. Bylo to nervy rvoucí utkání, které se hrálo v maximálním tempu do posledního hvizdu a každého diváka takové utkání muselo bavit.

A když budeme konkrétní, jaký byl nejsilnější moment jarní části?

MJ - Výhra v souboji o extraligu. 

DJ - Ty jsou dva. První rozhodně ten, když jsme dokázali obhájit titul v první lize rugby, a druhý, že jsme se opět po 3 letech dokázali dostat do extraligy!

Ok a teď z jiného soudku. Co pro Vás znamená rugby a ta kultura kolem něj?

MJ - (Na tohle asi nedokážu odpovědět). Jelikož hraju rugby snad od osmi let, je to pro mě část mého života. Asi pro někoho jako telefon (haha) - bez něj to prostě nejde. 

DJ - Je to pro mě srdcová záležitost, rugby hraju od svých sedmi let, mám tady nejlepší kamarády, se kterýma mám hodně zážitků. Je to pro mě druhá rodina.

Dostali jsme se k poslední otázce. Dejme tomu, že si tento rozhovor přečte člověk, který má chuť si rugby vyzkoušet, ale nemůže se rozhodnout. Čím bys ho přesvědčil, aby to vyzkoušel?

MJ -  I když hra vypadá tvrdě, férovější kontaktní sport snad neznám. Není nic lepšího, než si to přijít zkusit na vlastní kůži a posoudit sám. 

DJ - Je to krásný sport, který na první pohled vypadá, že je tvrdý, ale je férový a má svá pravidla. Je to sport, který může hrát úplně každý a pro každého se na hřišti vždy najde místo.

Děkuji za Váš čas a pevně věřím, že to nebyla poslední pozvánka do reprezentace XV mužů. 

Foto: Martin FLOUSEK ZDE

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace