Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Naši kadeti porazili Petrovice 43:17

Ihned po turnaji mladších žáků hrála na Stadionu mládeže své utkání v sobotu 13.6.2020 také kategorie U16. Náš tým přivítal v Rugby cupu U16 asi nejsilnějšího soupeře naší skupiny B pražský tým RK Petrovice. (RC Zlín – RK Petrovice 43:17 (17:12))

Oba týmy měly problém s počty svých hráčů – Petrovice přijely se 13 hráči, Zlín měl k dispozici 14 hráčů. Hrálo se tedy 13 vs 13 hráčů bez rváčků.
První poločas byl hodně vyrovnaný, soupeř předvedl svou souhru při několika nacvičených signálech. Po dvou signálech nám položili petrovičtí v prvním poločase dvě pětky – jednu po autu zahraném předem po zavřené straně, druhou po zahraném kříži v útoku. Zlíňáci však dokázali v prvním poločase položit celkem třikrát – poprvé po krásné akci zahrané do křídla na naběhnutého zadáka Tomáše Dittricha, pak díky chytrosti a hbitosti naší mlýnovky Davida Štourače, který se prosmýkl středem rucku do brankoviště, a v závěru poločasu po trestném kopu 5m před brankovou čáru si došel pro pětku Dan Landt. Jednu konverzi proměnil Albert Váňa, a tak poločas skončil 17:12.
Ve druhém poločase se konečně „probudil“ vazač Tonda Kadlec a díky svému důrazu si během úvodních pěti minut přišel pro dvě pětky. Pak jsme trochu zaváhali při bránění a po několika ruckách nás soupeř přetlačil. V závěru utkání ale naši s chutí hrající kadeti dokázali ještě dvakrát položit – v obou případech donesl míč do brankoviště Filip Gajdošík. Ve třech pokusech ze čtyř kopů po pětce byl úspěšný i Albert Váňa, přičemž ten čtvrtý pokus skončil na tyčce… Konečný stav je tedy přesvědčivý 43:17, ale utkání to nebylo vůbec lehké!
 Sestava RC Zlín:
1 Tomáš Přibyl, 2 Matyáš Jurásek, 3 Ondra Kadlec, 4 Tomáš Picek, 5 Albert Kršák, 8 Tonda Kadlec, 9 David Štourač, 10 Dan Landt, 11 Jakub Vyoral, 12 Filip Gajdošík, 13 Albert Váňa ©, 14 Ondra Číž, 15 Tomáš Dittrich.
Střídal: Luboš Řeha
Body Zlína: Kadlec A. a Gajdošík 10 (2P), Váňa 8 (4KPP), Dittrich, Štourač a Landt po 5 (P).
Pětky 7:3.
Trenéři: Daniel Chytil, Tomáš Vyoral, Josef Vyoral
Rozhodčí: Libor Žilka
Kadeti RC Zlín U16 opět podali bojovný a až na výjimky kolektivní výkon! Jejich touha po vítězství je úžasná a předvedený výkon a souhru určitě ocenili i přítomní diváci! Kluci opravdu hrají ragby, na které je radost pohledět! Tým však provází i trochu smůla, během jara už máme čtyři zraněné hráče. Doufejme, že už žádné nepřibude a poslední kolo Rugby Cupu dohrajeme v nasazeném stylu. To nás přivítá tým RC Babice – hrát se ale bude v Přelouči, tento tým je totiž společenstvím zmíněných klubů. K utkání pojedeme v sobotu 20.6.2020 vlakem.
Fotogalerie z utkání ZDE
Dan Chytil
 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace