Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Napínavé domácí utkání U14

RC Zlín – RC Slavia Praha A 19 : 24

V posledním domácím utkání podzimu jsme přivítali pražskou Slavii. Trávník byl po předchozích deštích mokrý, občas mrholilo. Počasí bylo tedy rugbyové a oba týmy na hřiště nastoupily odhodlaně.

Bylo to krásné utkání z obou stran. Až do konce zápasu nebylo jasné, kdo přetáhne vítězství na svou stranu. Popravdě,  remíza by tomuto utkání slušela nejvíce.


Náš tým měl 16 hráčů: Beáta Dittrichová, Anežka Koutná, Bára Milinková, Mikuláš Horský, Tonda Jurášek, Dominik Stehlík, Pavel Doležel, Ferda Váňa, Vojta Kuna, Bárt Bouc, Vojta Zuzaník, Kuba Číž, Ondra Milink, Václav Choleček, Richard Rosík a  Marek Jaroněk.


Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát, a hlavně, že z vlastní 22. budeme míče nekompromisně stěhovat kopem. Od úvodního výkopu se soupeř usadil na hranici naší 22. Sice jsme získali míč, ale místo odkopu jsme hráli rukama. Postupně jsme založili 5 rucků, po kterých jsme se posunuli dopředu asi o 5 metrů. Soupeř si tak během prvních minut na naší půlce otestoval různé herní situace a dovednosti a už v 5.minutě nám rychlým průnikem po levém křídle položil 1.pětku i s konverzí 0:7.


To náš tým probudilo. Dál se hra přelévala ze strany na stranu. Kvůli většímu množství předhozů (naše byly častější) bylo k vidění mnoho mlýnů, které se nám ale dařily. Dařilo se nám tvořit nebezpečné útočné akce, ale často byly ukončeny nevynucenou chybou. Nicméně něco nám také vyšlo, a tak jsme položili svou 1.pětku vedle háčka a kop po položení za 2 body byl také úspěšný 7:7.

Okolo 20 minuty jsme důraznou a rychlou hrou dosáhli 2.pětky a šli do vedení 14:7. Na konci poločasu se slávisté usadili na naší polovině. Dokázali jsme se účinně bránit, dostali jsme se k míči a vykopli z dvaadvacítky ven směrem k autu. Míč byl šišatý a od autové čáry odskočil zpět do hřiště... Slávisté se ho zmocnili a opět nás uzavřeli v naší 22. To už poslední 25. minuta 1.poločasu vypršela, ale museli jsme čelit dalším fázím útoku Slávie. Ve 30. minutě jsme se 10m před brankovištěm zmocnili míče a přihráli ho dozadu. Náš hráč přihrávku přijal, ale místo odkopu do autu míč napálil do vedle stojícího spoluhráče. Míč se šťastně odrazil k soupeři a ten nastalý zmatek využil k položení 2.pětky vč. konverze – 14:14. Srovnáno do šatny.

Ve druhém poločase hra pokračovala dál v rychlém tempu a šance měly oba týmy. Svou 3.pětku však jako první položili slávisté a po úspěšné konverzi šli do vedení – 14:21. Náš tým to nezlomilo a bušil do soupeře. Chytrou akcí zpoza rucku v rohu hřiště jsme položili 3.pětku a jen těsně se těžký kop po pětce nevešel do háčka – 19:21. Poté jsme ještě měli obrovskou šanci – smrtící náběh do díry v soupeřově obraně cca 12m před brankovištěm, ale náš útočník mokrý míč nakonec neudržel, a tak pětka přímo pod háčko nepadla.

V posledních minutách jsme byli v držení míče na své polovině, ale bohužel jsme zvolili odkop (který nám tak chyběl na začátku utkání). Slavia ještě útočila a bohužel jsme se dopustili offsidu okolo rucku. Trestný kop byl nařízen cca 25m "naproti našemu zařízení" a soupeř chytře zvolil kop za 3 body. Ten se zdařil, skóre se upravilo na konečných 19 : 24 a zápas byl ukončen.

Oba týmy sehrály nádherný zápas. Náš tým předvedl, že má moderní útočnou hru v krvi. Také naše hráče-ky můžeme pochválit za schopnost si poradit v kritických fázích zápasu, vypomoct si navzájem a za předvedené rugbyově vyspělé akce.

Za pomoc při pozápasovém grilování pro všechny zůčastněné hráče a trenéry, děkujeme: Markétě a Martinovi Jaroňkovým, Otovi Milinkovi, Marcele Váňové a Pavlovi Zuzaníkovi.

.
RUGBY ZDAR!

Trenéři: Koťas, Kuba a Jirka.

Více foto na: https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/RCZlin-Slavia_Praha/

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace